GKS 1962 Jastrzębie S.A.

Wystawa o GKS Jastrzębie w Galerii Historii Miasta!

Awans do II ligi - 1973r. Awans do II ligi - 1973r.

Za trzy miesiące, 7 czerwca br., w Galerii Historii Miasta zostanie otwarta wystawa poświęcona historii sekcji piłki nożnej GKS Jastrzębie.

Na ekspozycji znajdą się m.in. wątki związane z początkami klubu, kolejne awanse od klasy C wzwyż, pierwszy sezon w II lidze (1973/74), droga do półfinału Pucharu Polski (1975/76), lata świetności w II lidze i ekstraklasie, III-ligowe zmagania w latach 90., wreszcie niezwykle burzliwe perypetie klubu po 2000r. zakończone, jesteśmy tego pewni, awansem do I ligi w bieżącym roku!

W tej chwili trwa intensywne poszukiwanie archiwalnych zdjęć, programów meczowych, biletów, odznak, szalików, strojów piłkarskich oraz wszelkich pamiątek związanych z GKS.

Stąd apel do wszystkich: sprawdźcie swoje domowe archiwa, popytajcie znajomych i sąsiadów. Mamy niepowtarzalną okazję, aby zebrać wszystko w jednym miejscu i pochwalić się wspaniałym dorobkiem GKS! Nasza historia to nasza tożsamość!

Pamiątki prosimy dostarczać do siedziby klubu, bądź – najlepiej – bezpośrednio do organizatora wystawy. Galeria Historii Miasta znajduje się w Parku Zdrojowym i jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-17.30. Na wszelkie pytania odpowie Marcin Boratyn pod nr tel. 501 476 574 lub adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Mile widziane kontakty do byłych piłkarzy, trenerów i działaczy.

Udostępnione zdjęcia, po zeskanowaniu, zostaną oddane od razu. Te pamiątki, które wzbogacą wystawę, zostaną zwrócone właścicielom po zamknięciu wystawy pod koniec września br.


1987/1988 - awans do I ligi