GKS 1962 Jastrzębie S.A.

„Naszym Klubem GKS”

  • Media
Foto: Wiktoria Reorowicz Foto: Wiktoria Reorowicz

„Naszym Klubem GKS. Historia jastrzębskiego futbolu” to najnowsza wystawa w Galerii Historii Miasta.

Wernisaż wystawy odbył się w czwartek, 7 czerwca, i ściągnął do położonej w Parku Zdrojowym placówki Miejskiego Ośrodka Kultury piłkarzy, trenerów, działaczy i kibiców, którzy zapisali się na kartach historii jastrzębskiej piłki lub mieli udział w ocaleniu od zapomnienia niezwykle ciekawych informacji.

Marcin Boratyn, kierownik GHM, osobiście dziękował każdej osobie, która przyczyniła się, choćby w najmniejszym stopniu, do powstania tej wyjątkowej wystawy. Podkreślał, ile wysiłku trzeba było włożyć, aby pozyskać czasem choćby strzępy informacji. A zbiór pamiątek, plakatów, pucharów, koszulek, szalików i całej masy historycznych gadżetów jest doprawdy imponujący. Od trenerskich zapisków taktycznych, po puchar za awans do I ligi i unikatową koszulkę z owego pamiętnego sezonu.Ten wyjątkowy zbiór cieszyć musi każdego kibica GKS-u, choć trzeba mieć świadomość, że wiele eksponatów bezpowrotnie przepadło, czasem nawet w przyblokowych kontenerach na śmieci. Historia zatoczyła koło i piłkarze GKS-u 1962 Jastrzębie wrócili na pierwszoligowe areny. Czy za 20 lat będziemy mieli co pokazać młodym kibicom?