AKTUALNOŚCI

Wypożyczeni: Dwa gole Tomasza Musioła

Sześciu wypożyczonych zawodników GKS-u 1962 Jastrzębie zagrało w miniony weekend. Najlepiej zaprezentował się Tomasz Musioł, który zdobył dwie bramki dla BKS-u Stal Bielsko-Biała.

BKS Stal Bielsko-Biała mierzył się w Tarnowskich Górach z miejscowym Gwarkiem, który do tego spotkania zajmował 1. miejsce w tabeli III ligi. Spotkanie zakończyło się jednak bardzo pewną wygraną bielszczan 3:0, a w drugiej połowie dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Tomasz Musioł.

Kolejne trzy punkty zainkasował także Pniówek Pawłowice Śląskie, wygrywając u siebie z Rekordem Bielsko-Białą 2:0. W 89. minucie na polu gry pojawił się Maciej Gaszka, zmieniając strzelca jednej z bramek, Rafała Adamka.

Kolejną wysoką porażkę zanotowała Unia Turza Śląska, która przegrała na wyjeździe z Ruchem Zdzieszowice 5:1. Cały mecz rozegrali obrońca Krzysztof Suchecki i pomocnik Piotr Trąd.

Beskid Skoczów mierzył się na wyjeździe z zespołem LKS Wilki Wilcza. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem, a w ekipie ze Skoczowa od pierwszej minuty wystąpił obrońca Bartłomiej Lorenc, a w 84. minucie na boisku pojawił się Patryk Lach.

W tabeli III ligi BKS zajmuje 7. miejsce, mając bezpieczną przewagę nad strefą spadkową. Bielszczanom nie grozi także awans, ponieważ tracą do liderującego KS Polkowice aż 12 punktów. Dzięki zwycięstwu przewagę nad strefą spadkową powiększył Pniówek Pawłowice. Aktualnie drużyna prowadzona przez Grzegorza Łukasika ma 8 punktów przewagi nad Unią Turza Śląska. Sytuacja Unii jest coraz bardziej skomplikowana, ponieważ strata do rezerw Miedzi Legnica wynosi już 5 punktów. Na ostatnie miejsce w tabeli IV ligi spadł Beskid Skoczów. Skoczowianie mają 23 punkty, jednak ich strata do miejsca dającego utrzymanie wynosi tylko 3 punkty.