AKTUALNOŚCI

[SPARING] GKS 1962 Jastrzębie 1-0 MKS Kluczbork

W przedostatnim meczu sparingowym przed startem sezonu pokonujemy III-ligowy MKS Kluczbork 1:0. Jedynego gola zdobył w 66. minucie spotkania Bartosz Semeniuk.

W pierwszej połowie gra była wyrównana, a na początku spotkania lekką przewagę osiągnęli nawet nasi rywale, którzy w 8. minucie przetestowali czujność Szelonga strzałem z dystansu, z którym Bartek bez problemów sobie poradził. Do głosu doszliśmy po upływie pół godziny gry i zaczęliśmy częściej gościć w polu karnym MKS-u. Bliski zdobycia bramki był Jaroszek, lecz futbolówka po jego strzale głową odbiła się od słupka, a po chwili płaskie uderzenie oddał Mazurkiewicza, który obronił bramkarz MKS-u. Z dobitką popędził Szczęch, lecz była ona niecelna.

W przerwie trener Skrobacz wymienił praktycznie cały skład, co od razu było widać na boisku. Nasz zespół był stroną dominującą, a rywale z Kluczborka bardzo rzadko gościli na naszej połowie, nie zmuszając do większego wysiłku Szelonga. W 63. minucie niecelnie główkował Kawula, lecz trzy minuty później było już 1:0, a na listę strzelców wpisał się Bartosz Semeniuk, wykorzystując dośrodkowanie Farida Alego z rzutu rożnego. W ostatnich dziesięciu minutach mogliśmy podwyższyć prowadzenie, ale najpierw ze strzałem Macieja Spychały z dystansu poradził sobie bramkarz, a tuż przed końcem piłkę sprzed linii bramkowej po strzale Alego wybił obrońca.

Ostatni sparing przed inauguracją I ligi rozegramy w sobotę, a naszym rywalem będzie Garbarnia Kraków. Spotkanie zostanie rozegrane na stadionie Garbarni, a początek zaplanowano na godzinę 11:00.

11 lipca, Jastrzębie-Zdrój, godz. 17:00
GKS 1962 Jastrzębie – MKS Kluczbork 1:0 (0:0)
1:0 - Bartosz Semeniuk (66 min.)

GKS 1962 Jastrzębie: Bartosz Szelong - Oskar Mazurkiewicz (46. Dominik Kulawia), Piotr Pacholski (66. Dawid Weis), Kamil Szymura (46. Kacper Kawula), Damian Zajączkowski (31. Dawid Weis, 46. Dawid Gojny), Piotr Trąd (46. Bartosz Semeniuk), Bartosz Jaroszek (46. Maciej Spychała), Damian Tront (46. Patryk Skórecki), Dominik Szczęch (46. Farid Ali), Tomasz Dzida (46. Kamil Jadach), Adam Żak (27. Kamil Adamek, 66. Adam Żak).