AKTUALNOŚCI

[REZERWY] GKS II Jastrzębie - MRKS Czechowice-Dziedzice 3:1

W szóstym meczu kontrolnym zimowej przerwy druga drużyna GKS-u Jastrzębie, występująca w lidze okręgowej, pokonała czwartoligowca.

Spotkanie rozpoczęło się od mocnego uderzenia naszego zespołu. Po akcji Daniela Szymczaka prawą stroną prowadzenie GKS-owi II dał Szymon Gołuch. Na 2:0 jastrzębianie podwyższyli w 26. minucie spotkania, kiedy to po fatalnym błędzie i stracie piłki przez rywala przed własnym polu karnym, do siatki trafił zawodnik testowany. MRKS - zespół występujący na co dzień w IV lidze - stworzył sobie kilka okazji na kontaktowego gola i jedną z nich wykorzystał, Jakub Trojanowski musiał wyciągać piłę z siatki w 34. minucie spotkania.

W II połowie zespół trenera Daniela Ferugi, doskonale w Jastrzębiu znanego, raz poważniej zagroził naszej bramce, ale na wysokości zadania stanął Trojanowski. Więcej sytuacji mieli podopieczni Mateusza Galikowskiego i jedną z nich wykorzystali. Za sprawą Szymona Gołucha przypieczętowali zwycięstwo 3:1. Zawodnik ten w sparingach rezerw jest skuteczny, bo przypomnijmy, że niedawno zdobył 5 goli w meczu ze Spójnią Zebrzydowice. Warto podkreślić, że w spotkaniu wystąpiło jeszcze kilku innych zawodników pierwszego zespołu, a mecz bacznym okiem obserwował sztab szkoleniowy GKS-u, z Dawidem Pędziałkiem na czele.

GKS II JASTRZĘBIE - MRKS CZECHOWICE-DZIEDZICE 3:1 (2:1)
Gole dla GKS-u II: Gołuch (3, 78), Zawodnik testowany (26)
GKS II: Trojanowski - Bednorz, Ziewiec, Kłosok - Szymczak, Jadach, Maszkowski, Myśliwiec - Sajdak, Zawodnik testowany, Gołuch. W II połowie zagrali: Katus, Czwartos, Kania, Gołofit. Trener Mateusz GALIKOWSKI.