FORTUNA 1 LIGA 2018/19 - 04 Sie 2018 18:00

VS

BRAMKI

2

GKS Jastrzębie 0-2 Puszcza Niepołomice

W meczu 3. kolejki Fortuna 1 Ligi przegrywamy przy Harcerskiej z Puszczą Niepołomice 0:2 i na pierwsze ligowe zwycięstwo musimy czekać przynajmniej do najbliższej soboty.

Początek spotkania był dość spokojny z obu stron, ale już w 9. minucie goście zdołali wyjść na prowadzenie po uderzeniu Huberta Tomalskiego, który wykorzystał błędy naszej defensywy. W 29. minucie Patryk Skórecki miał idealną okazję do wyrównania. Piłka trafiła pod nogi naszego pomocnika, stojącego kilka metrów przed bramką, ale ten nieatakowany fatalnie spudłował. Goście, nastawieni na grę z kontry, oddali nam inicjatywę, ale niewiele z naszych ataków wynikało i Mleczko w zasadzie nie był w tej części gry zatrudniony.

Druga odsłona rozpoczęła się najgorzej jak mogła. Sam na sam z Drazikiem wyszedł Drzazga i bez problemów posłał piłkę do siatki. W 53. minucie w dobrej sytuacji przed polem karnym znalazł się Tront, ale uderzył nad bramką. Dwie minuty później mogło być już 0:3, lecz tym razem fantastyczną interwencją popisał się Drazik, końcami palców wybijając futbolówkę na róg po strzale głową Czarnego. Grzesiek dobrze interweniował również w 63. minucie, nie dając się zaskoczyć po mocnym strzale z dystansu  Drzazgi.

W 69. minucie sędzia podyktował rzut wolny w idealnej pozycji dla Kamila Szymury. Niestety, nasz środkowy obrońca uderzył za mocno i piłka poszybowała nad poprzeczką. Pięć minut później w polu karnym Puszczy faulowany był Maciej Spychała i sędzia podyktował jedenastkę. Do piłki podszedł Skórecki, który w zasadzie… podał do bramkarza Puszczy, który nie miał najmniejszych problemów z obroną.

Mimo ambitnej postawy naszych zawodników, nie byli oni w stanie sforsować defensywy rywali i ostatecznie Puszcza zasłużenie wywozi z Jastrzębia-Zdroju trzy punkty. Szansa na rehabilitację za tydzień, kiedy to przy Harcerskiej zmierzymy się z Chojniczanką Chojnice.

4 sierpnia, Jastrzębie-Zdrój, godz. 17:00
GKS Jastrzębie - Puszcza Niepołomice 0:2 (0:1)
0:1 - Hubert Tomalski (9 min.)
0:2 - Krzysztof Drzazga (46 min.)

GKS Jastrzębie: Grzegorz Drazik - Dominik Kulawiak, Piotr Pacholski, Kamil Szymura, Dawid Gojny, Patryk Skórecki, Maciej Spychała (82. Krzysztof Gancarczyk), Damian Tront, Farid Ali, Kamil Jadach (k) (66. Kamil Adamek), Adam Żak (80. Tomasz Dzida).

Puszcza Niepołomice: Miłosz Mleczko - Michał Czarny (k), Patryk Fryc, Longinus Uwakwe, Krzysztof Drzazga (86. Marek Kuzma), Hubert Tomalski (71. Dawid Ryndak), Marcin Stefanik, Marcin Orłowski, Piotr Stawarczyk, Wiktor Żytek (66. Konrad Stępień), Mateusz Bartków.

Sędzia: Sylwester Rasmus (Toruń).

Żółte kartki: Ali, Pacholski (GKS) oraz Tomalski, Czarny (Puszcza).