.

W pierwszym tegorocznym meczu przy Harcerskiej zasłużenie pokonujemy Odrę Opole 3:1. Bramki dla naszego zespołu zdobyli Dawid Gojny, Jakub Wróbel i Kamil Jadach.

Spotkanie rozpoczęło się fatalnie. Już w 3. minucie goście wyszli na prowadzenie po tym, jak Szymon Skrzypczak wykorzystał sytuację sam na sam z Hubertem Gostomskim. Na odpowiedź czekaliśmy kwadrans. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Dawid Gojny uderzeniem głową w długi róg doprowadził do wyrównania. Nasi zawodnicy poczuli wiatr w żaglach i dążyli do zdobycia drugiej bramki, co udało się w 35. minucie. W swoim debiucie pięknego gola, oczywiście uderzeniem głową, zdobył Jakub Wróbel. W samej końcówce świetną okazję na podwyższenie wyniku zmarnował Kamil Adamek, przegrywając z Arturem Krysiakiem w sytuacji sam na sam.

Druga połowa była nieco spokojniejsza, a na boisku działo się trochę mniej. Oba zespoły próbowały sił w ofensywie, lecz niewiele z nich wynikało i akcje kończyły się na wysokości szesnastego metra przed obiema bramkami. Aż do 75. minuty. Wtedy to długo wyczekiwanego gola na zapleczu ekstraklasy zdobył nasz kapitan, Kamil Jadach, pokonując Krysiaka płaskim, mierzonym strzałem z kilkunastu metrów tuż przy słupku. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie i dopisujemy do swojego konta zasłużone trzy punkty!

2 marca, Jastrzębie-Zdrój, godz. 17:00
GKS Jastrzębie - Odra Opole 3:1 (2:1)
0:1 - Szymon Skrzypczak (3 min.)
1:1 - Dawid Gojny (18 min.)
2:1 - Jakub Wróbel (35 min.)
3:1 - Kamil Jadach (75 min.)

GKS Jastrzębie: Hubert Gostomski - Dominik Kulawiak, Adam Wolniewicz, Kamil Szymura, Dawid Gojny, Kamil Jadach (k), Maciej Spychała, Damian Tront, Krzysztof Gancarczyk (56. Patryk Skórecki), Jakub Wróbel (65. Bartosz Jaroszek), Kamil Adamek (84. Oskar Mazurkiewicz).

Odra Opole: Artur Krysiak - Serafin Szota, Rafał Niziołek, Krzysztof Janus (k), Rafał Brusiło, Tomas Mikinic, Szymon Skrzypczak (67. Sebastian Bonecki), Dawid Błanik (63. Mariusz Rybicki), Paweł Baranowski, Mateusz Czyżycki, Ivan Martin (46. Marcin Urynowicz).