.

W meczu 23. kolejki Fortuna 1 Ligi przegrywamy na wyjeździe z Chrobrym Głogów 1:0. Jedynego gola zdobył w 56. minucie spotkania Kamil Pestka.

Pierwsze kilkanaście minut to nieznaczna przewaga naszego zespołu. Jako pierwszy strzał oddał Damian Tront, ale posłał piłkę z 30 metrów wysoko nad bramką. W 13. minucie powinniśmy wyjść na prowadzenie. Górną piłkę świetnie zgrał Wróbel i Kamil Adamek znalazł się w sytuacji sam na sam. Zdecydował się lobować bramkarza, posyłając piłkę kilka metrów obok bramki.

Im dłużej trwała pierwsza połowa, tym częściej dogłosu dochodzili gospodarze. W 27. minucie piłka trafiła na 5 metr do niepilnowanego Bartosza Machaja, którego zdołał zatrzymać Gostomski. Z kolei dwie minuty później do pustej bramki z kilku metrów nie trafił Drewniak, który w 36. minucie posłał piłkę metr od naszego słupka po strzale z dystansu. Pięć minut później ponownie Bartosz Machaj znalazł się w niezłej sytuacji, ale uderzył bardzo niecelnie z 10 metrów. W samej końcówce ponownie w roli głównej wystąpił Gostomski. Najpierw „wypluł” przed siebie piłkę po uderzeniu z dystansu, ale naprawił swój błąd, broniąc dobitkę zawodnika Chrobrego.

W 50. minucie przed polem karnym faulowany był Jadach i mieliśmy niezłą okazję do zdobycia bramki. Do piłki podszedł Wróbel, ale uderzył w mur. W 56. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się Kamil Pestka, pokonując Gostomskiego strzałem w krótszy róg. Chrobry mając prowadzenie oddał nam inicjatywę, ale nasze ataki nie przynosiły większego efektu. W 69. minucie z dystansu strzelał Jadach, lecz nie sprawił Abramowiczowi większych problemów.

Gospodarze nastawieni na kontry w 80. minucie mogli podwyższyć prowadzenie, ale z strzał z ostrego kąta Sędziaka minął słupek, a po kilkudziesięciu sekundach Gostomski nie dał się zaskoczyć uderzeniem z dystansu. Trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu w niezłej sytuacji znalazł się Wróbel, jednak uderzył niecelnie. Ostatecznie wynik do końca nie uległ zmianie i to Chrobry dopisuje do swojego konta trzy punkty.

9 marca, Głogów, godz. 18:00
Chrobry Głogów - GKS Jastrzębie 1:0 (0:0)
1:0 - Kamil Pestka (56 min.)

Chrobry Głogów: Mateusz Abramowicz - Michał Michalec, Jarosław Ratajczak, Szymon Drewniak, Bartosz Machaj (79. Damian Sędziak), Łukasz Zejdler, Mikołaj Lebedyński (74. Damian Kowalczyk), Robert Mandrysz, Przemysław Stolc, Kamil Pestka, Mateusz Machaj.

GKS Jastrzębie: Hubert Gostomski - Dominik Kulawiak, Bartosz Jaroszek, Adam Wolniewicz, Dawid Gojny, Kamil Jadach (k), Maciej Spychała (75. Adam Żak), Damian Tront, Krzysztof Gancarczyk (46. Patryk Skórecki), Jakub Wróbel, Kamil Adamek (46. Marek Mróz).

Sędzia: Paweł Malec (Łódź)
Żółte kartki: Ratajczak (Chrobry) oraz Gancarczyk, Spychała, Kulawiak, Żak (GKS).