.

W meczu 24. kolejki Fortuna 1 Ligi przegrywamy przy Harcerskiej z GKS-em Katowice 1:2. Jedynego gola dla naszego zespołu zdobył Kamil Szymura z rzutu karnego.

Początek meczu był wyrównany. Żadna ze stron nie stworzyła większego zagrożenia, choć nieznaczną przewagę osiągnęli goście. Mimo to, to gospodarze byli bliżsi otworzenia wyniku. Swoje szanse mieli Kamil Szymura i Jakub Wróbel, a także Farid Ali, którego strzał z rzutu wolnego z większej odległości, zmierzający w okienko bramki, na róg wybił Pawełek. W 28. minucie goście wyszli na prowadzenie. Ręką w polu karnym zagrał Adam Wolniewicz, a jedenastkę na gola zamienił Adrian Błąd. Do końca pierwszej połowy przyjezdni nie dopuszczali naszych zawodników pod swoją bramkę i na przerwę schodziliśmy z niekorzystnym wynikiem.

Druga połowa również rozpoczęła się bardzo spokojnie, a gra toczyła się głównie w środku pola. Bramkarze nie mieli zbyt dużo pracy. Aż do 58. minuty, kiedy to jeden z zawodników katowiczan zagrał w polu karnym ręką i sędzia po razu drugi tego dnia wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Kamil Szymura i pewnie pokonał Mariusza Pawełka. Radość z remisu nie trwała jednak długo. Zaledwie sześć minut później błąd naszej defensywy wykorzystał Adrian Błąd, pokonując strzałem z ostrego kąta Huberta Gostomskiego.

Jastrzębianie zaczęli coraz mocniej i odważniej atakować, lecz defensywna GKS-u Katowice spisywała się bez większego zarzutu. Jeśli już piłka pojawiała się w polu karnym gości, to sytuacja było szybko wyjaśniana. Szanse jednak były. Głową Pawełka próbowali zaskoczyć Wróbel i Szymura, ale bez efektu. Zmiany wyniku nie przyniosły również seryjnie wykonywane rzuty rożne i wolne. Ostatecznie katowiczanie udanie zrewanżowali się za jesienną porażkę przy Bukowej i dopisują do swojego konta trzy punkty.

Na koniec warto dodać, że podczas całego spotkania na trybunach panowała fantastyczna atmosfera, o którą postarali się kibice obu drużyn, a frekwencja na poziomie 3644 osób jest najlepszą od momentu reaktywacji klubu w 2010 roku. Dziękujemy i do zobaczenia 13 kwietnia na meczu ze Stalą Mielec!

16 marca, Jastrzębie-Zdrój, godz. 17:00
GKS Jastrzębie - GKS Katowice 1:2 (0:1)
0:1 - Adrian Błąd (28 min., rzut karny)
1:1 - Kamil Szymura (58 min., rzut karny)
1:2 - Adrian Błąd (64 min.)

GKS Jastrzębie: Hubert Gostomski - Dominik Kulawiak, Adam Wolniewicz, Kamil Szymura, Dawid Gojny, Maciej Spychała (79. PatrykSkórecki), Bartosz Jaroszek (46. Kamil Adamek), Kamil Jadach (k), Damian Tront, Farid Ali (69. Dominik Szczęch), Jakub Wróbel.

GKS Katowice: Mariusz Pawełek - Arkadiusz Jędrych, Mateusz Mączyński, David Anon (70. Adrian Łyszczarz), Bartłomiej Poczobut, Tymoteusz Puchacz (58. Daniel Rumin), Kacper Tabiś (87. Wojciech Lisowski), Jakub Habusta, Radek Dejmek, Arkadiusz Woźniak.

Sędzia: Sebastian Tarnowski (Wrocław).
Żółte kartki: Wróbel, Kulawiak (GKS) oraz Poczobut, Puchacz, Łyszczarz, Jędrych, Błąd, Mączyński (Katowice).