.

W meczu 32. kolejki Fortuna 1 Ligi przegrywamy przy Harcerskiej z ŁKS-em Łódź 0:2 po dwóch golach Łukasza Sekulskiego. Dzięki temu zwycięstwu ŁKS zapewnił sobie awans do ekstraklasy.

Pierwszą szansę w meczu na otworzenie wyniku miał po dobrym kontrataku Kamil Jadach, lecz jego strzał po ziemi odbił nogą Kołba. W odpowiedzi kilka minut później z dystansu uderzał Kalinkowski, ale Drazik nie dał się zaskoczyć. W 20. minucie świetną interwencją po uderzeniu z dystansu Ramireza popisał się ponownie Drazik. Pu upływie niemal dwóch kwadransów wynik meczu otworzył Łukasz Sekulski, dość szczęśliwie pakując piłkę do bramki po zamieszaniu w polu karnym. W kolejnej akcji mogło być już 2:0, ale dobrej sytuacji nie wykorzystał Bryła. ŁKS grał bardzo mądrze, a przede wszystkim solidnie w obronie i nasz zespół miał bardzo utrudnione zadanie w ofensywie. W samej końcówce pierwszej połowy Sekulski zdobył drugiego gola, pokonując Drazika w sytuacji sam na sam.

Początek drugiej połowy to dwa kolejne groźne ataki gości. Najpierw dobrze interweniował Drazik, a po chwili Gojny wybił piłkę sprzed samej bramki. W 67. minucie fantastyczną okazję do zdobycia kontaktowego gola miał Farid Ali. Piłka po dośrodkowaniu spadła na szósty metr pod nogi naszego pomocnika, który uderzył wysoko ponad poprzeczką. Sześć minut później ŁKS ponownie szczęśliwie uniknął straty gola, wybijając piłkę tuż sprzed linii bramkowej. Goście, mając pozytywny wynik, nieco odpuścili i w 84. minucie mieliśmy kolejną okazję. Do rzutu wolnego z ok. 25 metrów podszedł Szymura. Uderzył precyzyjnie, lecz piłka po otarciu się o słupek opuściła boisko. W doliczonym czasie gry za brutalne kopnięcie w głowę Kamila Szymurę z boiska za czerwoną kartkę wyleciał Bartłomiej Kalinkowski, a chwilę później sędzia zakończył spotkanie. Nasi piłkarze otrzymali brawa za walkę w tym meczu, a ŁKS rozpoczął świętowanie awansu do ekstraklasy.

4 maja, Jastrzębie-Zdrój, godz. 20:45
GKS Jastrzębie - ŁKS Łódź 0:2 (0:2)
0:1 - Łukasz Sekulski (29 min.)
0:2 - Łukasz Sekulski (45 min.)

GKS Jastrzębie: Grzegorz Drazik - Dominik Kulawiak, Adam Wolniewicz, Kamil Szymura, Dawid Gojny, Rafał Adamek (67. Jakub Wróbel), Bartosz Jaroszek (74. Damian Tront), Maciej Spychała (46. Marek Mróz), Farid Ali, Kamil Jadach (k), Kamil Adamek.

ŁKS Łódź: Michał Kołba (k) - Jan Sobociński, Adrian Klimczak, Patryk Bryła (71. Wojciech Łuczak), Dani Ramirez (86. Maciej Wolski), Lukas Bielak, Jan Grzesik, Łukasz Sekulski (89. Rafał Kujawa), Bartłomiej Kalinkowski, Kamil Juraszek, Łukasz Piątek.

Sędzia: Sebastian Krasny
Żółte kartki: Jaroszek, R. Adamek (GKS) oraz Bryła (ŁKS).