Podsumowanie

Po bardzo ciekawym widowisku pokonujemy przy Harcerskiej GKS Tychy 2:1! Bramki dla GKS-u zdobyli Kamil Adamek i Damian Tront, a dla rywali trafił Mateusz Piątkowski.

Spotkanie rozpoczęło się dla nas fantastycznie. Już w 7. minucie Konrada Jałochę uderzeniem piłki głową pokonał Kamil Adamek, wykorzystując świetne dośrodkowanie Kamila Jadacha. Na groźniejsza odpowiedź gości czekaliśmy do 16. minuty, kiedy to z dystansu uderzał Kallaste, ale piłka minęła słupek bramki. Minutę później blisko podwyższenia prowadzenia był Dawid Gojny, lecz Jałocha odbił do boku mocne, płaskie uderzenie naszego obrońcy. Grzegorz Drazik solidnie został zatrudniony po upływie niespełna pół godziny gry, kiedy to sparował uderzenie z dystansu Dario Kristo.

W 33. minucie padł drugi gol dla GKS-u. Tym razem świetnie zacentrował Rafał Adamek, a piłkę do siatki głową z kilku metrów posłał Damian Tront. Pięć minut później tyszanie zdobyli bramkę kontaktowego. Po ładnej akcji Mateusz Piątkowski tylko dołożył nogę i pokonał Drazika. W 41. minucie młodszy z braci Adamków spróbował uderzenia z kilkunastu metrów, posyłając piłkę tuż nad poprzeczką. W Samej końcówce mieliśmy mnóstwo szczęścia, że piłka po sporym zamieszaniu tuż przed linią bramkową nie wpadła do bramki i na przerwę schodziliśmy z jednobramkowym prowadzeniem.

W drugiej połowie było widać sporo jakości piłkarskiej w poczynaniach obu zespołów, ale brakowało konkretów i ataki były rozbijane na wysokości pola karnego. Z biegiem czasu tyszanie naciskali coraz mocniej, narażając się na groźne kontry naszych zawodników, ale żadna z nich nie zakończyła się bramką, chociaż dobre okazje mieli Wróbel czy niezmordowany tego dnia Rafał Adamek. Po atakach gości piłka nawet dwukrotnie wpadła do bramki Drazika, lecz za pierwszym razem odgwizdany został faul, a za drugim pozycja spalona. Ostatecznie jednak bez większych problemów dowieźliśmy korzystny wynik do końcowego gwizdka sędziego i dopisujemy do swojego konta trzy punkty!

3 sierpnia, Jastrzębie-Zdrój, godz. 20:00
GKS Jastrzębie - GKS Tychy 2:1 (2:1)
1:0 - Kamil Adamek (7’)
2:0 - Damian Tront (33’)
2:1 - Mateusz Piątkowski (38’)

GKS Jastrzębie: Grzegorz Drazik - Dominik Kulawiak, Adam Wolniewicz, Bartosz Jaroszek, Dawid Gojny, Rafał Adamek, Łukasz Norkowski (68. Michał Bojdys), Damian Tront, Kamil Jadach (k) (64. Daniel Liszka), Jakub Wróbel (81. Marek Mróz), Kamil Adamek.

GKS Tychy: Konrad Jałocha - Marcin Biernat, Maciej Mańka, Marcin Kowalczyk (63. Łukasz Moneta), Łukasz Grzeszczyk (k), Dario Kristo, Sebastian Steblecki (90. Wojciech Szumilas), Ken Kallaste, Dominik Połap (85. Kacper Piątek), Mateusz Piątkowski, Keon Daniel.

Sędzia: Damian Sylwestrzak.
Żółte kartki: Kowalczyk, Biernat (Tychy).