W meczu 4. Kolejki Fortuna 1 Ligi remisujemy przy Harcerskiej z GKS-em Bełchatów 1:1. Gola dla naszego zespołu zdobył z rzutu karnego Dawid Gojny, a dla gości trafił fantastycznym strzałem z dystansu Mateusz Marzec.

W pierwszej połowie kibice zgromadzeni przy Harcerskiej nie oglądali goli, a żadna ze stron tak naprawdę nie sprawiła ani jednej stuprocentowej sytuacji do ich zdobycia. Goście swoich sił próbowali głównie strzałami z dystansu, ale Drazik dwukrotnie nie dał się zaskoczyć po uderzeniach Mateusza Marca. Paweł Lenarcik również nie miał zbyt wiele pracy. Ataki naszych zawodników, którzy częściej próbowali je konstruować, rozbijane były w okolicy pola karnego. Blisko zdobycia gola był Jadach w 40. minucie, kiedy to po dośrodkowaniu ładnie przyjął piłkę w polu karnym i się obrócił, lecz uderzenie nie było na tyle precyzyjne, by zaskoczyć golkipera gości.

Druga połowa rozpoczęła się dla nas świetnie. W polu karnym faulowany był Łukasz Norkowski i sędzia podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Dawid Gojny i pewnie pokonał Lenarcika. Odpowiedź gości mogła przyjść sześć minut później. Do rzutu wolnego z 20 metrów podszedł Bartosiak, lecz trafił w słupek. W 59. minucie boisko bo ataku jednego z zawodników gości musiał opuścić kontuzjowany Grzegorz Drazik, za którego wszedł debiutujący w naszym zespole Mariusz Pawełek. Już w 66. minucie Pawełek musiał się wykazać, broniąc uderzenie w krótki róg Kocyły.

Chwilę później mogło być 2:1, jednak po uderzeniu Kulawiaka z dystansu piłka po rykoszecie o centymetry minęła poprzeczkę. Goście kilkukrotnie próbowali z dystansu, lecz ich próby były niecelne. Aż do 79. Minuty, kiedy to ponownie spróbował Marzec i tym razem trafił idealnie. Piłka wpadła w okienko bramki Pawełka. Pięć minut później bliski pokonania Lenarcika był wprowadzony w drugiej połowie Żak, jednak golkiper gości końcami palców „wyciągnął” główkę naszego napastnika. Goście również mieli jeszcze swoją okazję. Dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry z bliska tuż obok słupka uderzał Kocyła. Ostatecznie mimo aż sześciu doliczonych minut wynik meczu nie uległ zmianie, wobec czego oba zespoły po tym meczu dopisują do swojego konta jeden punkt.

17 sierpnia, Jastrzębie-Zdrój, godz. 20:00
GKS Jastrzębie - GKS Bełchatów 1:1 (0:0)
1:0 - Dawid Gojny (49’, rzut karny)
1:1 - Mateusz Marzec (79’)

GKS Jastrzębie: Grzegorz Drazik (59. Mariusz Pawełek) - Dominik Kulawiak, Michał Bojdys, Bartosz Jaroszek, Dawid Gojny, Daniel Liszka (81. Adam Żak), Łukasz Norkowski, Damian Tront, Kamil Jadach (k) (66. Farid Ali), Patryk Skórecki, Jakub Wróbel.

GKS Bełchatów: Paweł Lenarcik - Marcin Grolik (k), Bartłomiej Bartosiak (90. Wiktor Putin), Paweł Czajkowski, Krzysztof Wołkowicz, Artur Golański, Bartosz Biel, Mikołaj Grzelak, Maciej Mas (59. Dawid Kocyła), Mateusz Marzec (83. Dawid Flaszka), Mariusz Magiera.

Sędzia: Marek Opaliński.
Żółte kartki: Norkowski, Skórecki, Żak (GKS) oraz Mas, Grolik, Magiera, Wołkowicz (Bełchatów).