Ponosimy drugą w tym sezonie porażkę. Naszą świetną passę przerwała Chojniczanka Chojnice, która wygrała 3:1. Bramkę dla GKS-u zdobył z rzutu karnego Damian Tront.

Początek spotkania ułożył się dla nas znakomicie. W 3. minucie gola z rzutu karnego, podyktowanego za zagranie ręką, zdobył Damian Tront. W odpowiedzi goście uderzali dwukrotnie z dystansu. Ze strzałami Obrocnika i Papikyana poradził sobie Drazik. W 10. minucie bliski zdobycia drugiego gola był Wróbel, który minimalnie niecelnie główkował. Po kwadransie gry do remisu doprowadził Mikołajczak, pokonując Drazika strzałem z kilku metrów w krótki róg.

W kolejnych minutach aktywniejsza w swoich poczynaniach była Chojniczanka. Ze strzałem z dystansu Kuzimskiego w 28. minucie poradził sobie Drazik, a Mikołajczak główkował obok bramki. Po kolejnych kilku minutach znowu dobrze spisał się Drazik, tym razem po uderzeniu Zawistowskiego. Z naszej strony na bramkę Witana uderzał z dystansu Tront, ale bardzo niecelnie. W doliczonym czasie gry ponownie zza pola karnego próbował Zawistowski. Drazik odbił piłkę do boku, a dobitkę zawodnika gospodarzy zablokowali nasi obrońcy.

Pięć minut po rozpoczęciu drugiej połowy z boiska wyrzucony został Jacek Podgórski, który brutalnie sfaulował Łukasza Norkowskiego w środku pola. Nie przeszkodziło to jednak gospodarzom w zdobyciu drugiej bramki zaledwie dwie minuty później. Na listę strzelców wpisał się Papikyan, pokonując Drazika płaskim strzałem w długi róg. Gospodarze mając korzystny wynik zdecydowali się na obronę wyniku, przez co gra toczyła się pod nasze dyktando, lecz niestety brakowało klarownych sytuacji. Głową po rzutach rożnych uderzali Jaroszek i Bojdys, jednak Witan nie dał się zaskoczyć. Z kolei nad bramką z dystansu strzelał Ali.

W 80. minucie fantastyczną okazję miał Rafał Adamek, którego obsłużył Kamil Jadach. Nasz pomocnik jednak z czterech metrów uderzeniem głową nie zdołał pokonać Witana. W 86. minucie ogromne szczęście dopisało gospodarzom. W polu karnym piłkę przyjął Kamil Adamek, obrócił się i uderzył, ale piłka trafiła w poprzeczkę, po czym odbiła się przed linią bramkową. Po chwili z jedną z nielicznych kontr w tej części gry wyszli gospodarze, którą strzałem nie do obrony pod poprzeczkę z ostrego kąta zakończył Emil Drozdowicz. Mimo aż siedmiu doliczonych minut wynik nie uległ zmianie i nasza passa meczów bez porażki dobiegła końca.

29 września, Chojnice, godz. 18:00
Chojniczanka Chojnice - GKS Jastrzębie 3:1 (1:1)
0:1 - Damian Tront 3’ (rzut karny)
1:1 - Tomasz Mikołajczak 15’
2:1 - Aghvan Papikyan 52’
3:1 - Emil Drozdowicz 87’

Chojniczanka Chojnice: Andrzej Witan - Oskar Paprzycki, Hubert Wołąkiewicz, Mateusz Bartosiak, Jan Mudra, Aghvan Papikyan (69. Mateusz Żukowski), Michal Obrocnik (26. Jacek Podgórski), Paweł Zawistowski, Mateusz Kuzimski (53. Kamil Sylwestrzak), Emil Drozdowicz, Tomasz Mikołajczak.

GKS Jastrzębie: Grzegorz Drazik - Dominik Kulawiak (35. Oskar Mazurkiewicz), Bartosz Jaroszek, Michał Bojdys, Daniel Liszka, Farid Ali, Damian Tront, Łukasz Norkowski (74. Rafał Adamek), Kamil Jadach, Jakub Wróbel (58. Adam Żak), Kamil Adamek.