Nie będziemy miło wspominać wyjazdu do Mielca. Gospodarze wykorzystali atut własnego boiska i wygrali 3:1. Jedynego gola dla GKS-u zdobył Farid Ali.

Początek spotkania był dość spokojny. Dopiero w 10. minucie pierwszy strzał oddał Skórecki, z którym poradził sobie Kiełpin. Cztery minuty później gospodarze dwukrotnie zagrozili naszej bramce. Najpierw strzał z dystansu Nowaka obronił Drazik, a po chwili Prokić z ostrego kąta zagrał przed bramką, ale nikt z gospodarzy nie zamknął akcji. W 18. minucie Stal objęła prowadzenie. Na uderzenie zza pola karnego zdecydował się Prokić, zaskakując Drazika. Po kilkudziesięciu sekundach mogło być już 2:0, lecz tym razem Prokić w sytuacji sam na sam trafił w słupek.

Po momentach przewagi miejscowych, do głosu zaczęli dochodzić nasi zawodnicy. W 26. minucie płaskie dośrodkowanie Alego zamykał Skórecki, ale Kiełpin był na posterunku. Sześć minut później do remisu doprowadził Ali, pokonując bramkarza Stali uderzeniem z bardzo ostrego kąta. Kilku minut później ponownie uderzał Ali, tym razem z rzutu wolnego, jednak prosto w Kiełpina. W końcówce pierwszej połowy szansę miał jeszcze Prokić, uderzając z kilkunastu metrów niewiele obok słupka.

Początek drugiej połowy należał do mielczan. Dwukrotnie z bliska uderzał Tomasiewicz – najpierw nad poprzeczką, a po chwili w boczną siatkę, podobnie jak Farid Ali, który po rzucie rożnym był bliski zaskoczenia Drazika uderzeniem głową. W 62. minucie Bojdys mógł dać nam prowadzenie. Po rzucie rożnym wykonywanym przez Farida wyskoczył najwyżej do piłki, lecz ta po jego strzale trafiła w słupek.

W 71. minucie gospodarze ponownie wyszli na prowadzenie. Z 16 metrów uderzał Getinger, piłka po drodze odbiła się od jednego z naszych obrońców i wpadła do siatki obok rozpaczliwie interweniującego Drazika. Stal po zdobytej bramce nieco się cofnęła, oddając pole gry GKS-owi, ale niewiele z tego wynikało – przede wszystkim brakowało celnych strzałów. Cztery minuty przed końcem ponownie uderzał Prokić. Jego mocny strzał z bliska na róg zdołał wybić Drazik. W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry wynik meczu na 3:1 ustalił Paluchowski, z najbliższej odległości finalizując kontrę Stali.

4 października, Mielec, godz. 20:45
Stal Mielec - GKS Jastrzębie 3:1 (1:1)
1:0 - Andreja Prokić 18’
1:1 - Farid Ali 32’
2:1 - Krystian Getinger 71’
3:1 - Adrian Paluchowski 90’

Stal Mielec: Seweryn Kiełpin - Łukasz Janoszka (69. Adrian Paluchowski), Mateusz Żyro, Andreja Prokić, Wojciech Lisowski, Szymon Stasik, Bartosz Nowak, Grzegorz Tomasiewicz (83. Maciej Urbańczyk), Lukas Bielak (46. Josip Soljić), Mateusz Bodzioch, Krystian Getinger.

GKS Jastrzębie: Grzegorz Drazik - Rafał Adamek, Bartosz Jaroszek, Michał Bojdys, Dawid Gojny, Patryk Skórecki (64. Adam Żak), Damian Tront, Marek Mróz (81. Łukasz Norkowski), Kamil Jadach, Farid Ali, Kamil Adamek (90. Łukasz Gajda).