Podsumowanie

Drugie zwycięstwo z rzędu na naszym koncie! Tym razem skromnie pokonujemy przy Harcerskiej Wigry Suwałki 1:0, a jedynego gola w spotkaniu zdobył w 35. minucie Jakub Wróbel.

Na pierwszą dobrą okazję w meczu czekaliśmy do 10. minuty. Wtedy to Pawełka do wysiłku zmusił Aftyka, uderzając groźnie z rzutu wolnego. W 21. minucie świetną okazję zmarnował z kolei Szczęch, który w dobrej sytuacji uderzył minimalnie obok słupka. Chwilę później Szczęch po akcji lewą stroną wyłożył piłkę przed bramkę, lecz Mróz poślizgnął się, przez co Kąkolewski nie musiał interweniować. Kilka minut później groźnie z dystansu uderzał Norkowski, ale Kąkolewski nie dał się zaskoczyć. W 31. minucie niewiele z dystansu pomylił się z kolei Łapiński. W 35. minucie defensywa Wigier w końcu padła. Po płaskim uderzeniu z kilku metrów na listę strzelców wpisał się Jakub Wróbel i jednobramkowym prowadzeniem zakończyła się pierwsza połowa.

Druga połowa rozpoczęła się od uderzenia Bartczaka, z którym bez zarzutu poradził sobie Pawełek. Po chwili niecelnie z dystansu uderzał Norkowski. W 59. minucie kolejny raz w dobrej sytuacji znalazł się Szczęch. Nasz pomocnik ładną akcję całej drużyny zakończył jednak strzałem obok słupka. Dwie minuty później nieporozumienie w linii naszej obrony mógł wykorzystać jeden z zawodników gości, ale głową uderzył nad poprzeczką. Spotkanie nie było wielkim widowiskiem, a goście mimo niekorzystnego wyniku nie byli w stanie stworzyć większego zagrożenia pod bramką Pawełka. W końcówce spotkania wynik mogli podwyższyć m.in. Bartosz Jaroszek czy dwukrotnie Rafał Adamek, który w piątej minucie doliczonego czasu gry, naciskany przez obrońców, nie zdołał wykorzystać sytuacji sam na sam. Warto również odnotować powrót na boisko Kamila Szymury, który wystąpił w tym sezonie po raz pierwszy po przebytej kontuzji i rehabilitacji.

Kolejna okazja do kontynuowania serii meczów bez porażki przy Harcerskiej, która aktualnie wynosi sześć spotkań, już w najbliższą sobotę, kiedy to zmierzymy się z Olimpią Grudziądz. Początek meczu o godzinie 16:00.

22 października, Jastrzębie-Zdrój, godz. 18:00
GKS Jastrzębie - Wigry Suwałki 1:0 (1:0)
1:0 - Jakub Wróbel 35’

GKS Jastrzębie: Mariusz Pawełek - Dominik Kulawiak, Bartosz Jaroszek, Michał Bojdys, Dawid Gojny, Kamil Jadach (79. Kamil Szymura), Łukasz Norkowski, Marek Mróz (89. Adam Żak), Dominik Szczęch (71. Rafał Adamek), Farid Ali, Jakub Wróbel.

Wigry Suwałki: Dominik Kąkolewski - Dawid Sołdecki, Grzegorz Aftyka (81. Oskar Furst), Kamil Sabiłło (80. Danillo Abdouyale), Michał Król, Konrad Matuszewski, Joel Huertas, Szymon Łapiński (46. Michał Żebrakowski), Arkadiusz Najemski, Robert Bartczak, Adrian Karankiewicz.

Sędzia: Mateusz Złotnicki
Żółte kartki: Szczęch, Bojdys, Wróbel (GKS) oraz Aftyka, Huertas, Sołdecki (Wigry).
Widzów: 1396.