W meczu 17. kolejki Fortuna 1 Ligi remisujemy przy Harcerskiej z Miedzią legnica 2:2. Bramki dla GKS-u zdobyli Jakub Wróbel i Farid Ali.

Żadna ze stron nie ruszyła ze zdecydowanymi atakami od początku meczu, ale pierwszą dogodną okazję stworzył nasz zespół, gdy w 11. minucie Michał Bojdys był blisko przecięcia futbolówki tuż przed bramką po rzucie rożnym. Z kolei siedem minut później szansę miał Marek Mróz, lecz uderzył z kilkunastu metrów niecelnie. W 20. minucie Łukasz Załuska dobrze interweniował po uderzeniu w długi róg Farida Alego.

Kolejne minuty toczyły się pod nieznaczne dyktando Miedzi, ale Mariusz Pawełek nie był zmuszony do większego wysiłku. W tym momencie z kontrą wyszedł nasz zespół, którą strzałem po ziemi zakończył Jakub Wróbel i dał nam prowadzenie. W odpowiedzi w 42. minucie z dystansu groźnie uderzał Adrian Purzycki, lecz piłka przeleciała nieznacznie nad poprzeczką.

Sześć minut po rozpoczęciu drugiej połowy po rzucie rożnym uderzał w krótki róg Wróbel, ale legniczan uratował słupek. Po stronie gości szanse mieli m.in. Kort i Warcholak, jednak wynik pozostawał bez zmian. W 67. minucie było już 2:0. Strzał Mroza odbił przed siebie Załuska, a skuteczną dobitką z bliska popisał się Farid Ali. Dwie minuty później powinno być 3:0. Jakub Wróbel dobiegł do bezpańskiej piłki i minął przed polem karnym Załuskę, ale mając przed sobą pustą bramkę uderzył z 20 metrów nad poprzeczką. Dobrą okazję miał również Kulawiak kilka minut później, który trafił jednak z bliska w poprzeczkę.

Niewykorzystane sytuacje zemściły się w ostatnich 10 minutach. Najpierw kontaktowego gola uderzeniem głową z metra zdobył Bozo Musa, a dwie minut przed końcem regulaminowego czasu gry Pawełka pokonał z bliska Marquitos. Ostatecznie wynik do końca spotkania nie uległ zmianie. Twierdza Harcerska w dalszym ciągu pozostaje niezdobyta, ale biorąc pod uwagę przebieg spotkania, pozostaje niedosyt.

9 listopada, Jastrzębie-Zdrój, godz. 16:00
GKS Jastrzębie - Miedź Legnica 2:2 (1:0)
1:0 - Jakub Wróbel 38’
2:0 - Farid Ali 66’
2:1 - Bozo Musa 80’
2:2 - Marcos Garcia Barreno 88’

GKS Jastrzębie: Mariusz Pawełek - Dominik Kulawiak, Michał Bojdys, Kamil Szymura, Dawid Gojny, Farid Ali, Łukasz Norkowski, Marek Mróz, Kamil Jadach (67. Daniel Liszka), Damian Tront, Jakub Wróbel.

Miedź Legnica: Łukasz Załuska - Krzysztof Danielewicz, Dawid Kort, Jakub Łukowski, Adrian Purzycki, Marcin Warcholak, Henrik Ojamaa (60. Valerijs Sabala), Paweł Zieliński, Nemanja Mijusković, Bozo Musa, Maciej Śliwa (70. Patryk Makuch).