Nie udało się przerwać passy remisów, a przy okazji zanotować pierwszego ligowego zwycięstwa z Puszczą Niepołomice. Po bramkach Marka Mroza i Jose Embalo mecz zakończył się remisem 1:1, co oznacza, że w dalszym ciągu jesteśmy jedyną niepokonaną drużyna w tym sezonie przed własną publicznością.

Początek spotkania nie był porywającym widowiskiem. Oba zespoły próbowały przede wszystkim uderzeń z dystansu, lecz próby Alego i dwukrotnie Tronta po stronie GKS-u oraz Szczczepaniaka po stronie gości nie przyniosły efektu. Kolejne minuty to przewaga GKS-u, wynikająca głównie z faktu, że przyjezdni mocno się cofnęli, nastawiając się na kontry, a nasz zespół nie był w stanie sforsować zasieków Puszczy. Aż do 43. minuty, kiedy to na strzał z dystansu zdecydował się Mróz, nie dając szans Niemczyckiemu . Futbolówka wpadła do bramki tuż przy słupku, a dla Marka był to pierwszy gol zdobyty w barwach GKS-u Jastrzębie. Przed przerwą wynik mógł podwyższyć jeszcze Tront, ale piłka po jego strąceniu głową przeleciała tuż obok słupka.

Druga połowa wyglądała podobnie do pierwszej, choć aktywniej rozpoczęli ją goście, którzy mocniej zaatakowali w pierwszych pięciu minutach. W odpowiedzi w 57. Minucie do sytuacji strzeleckiej doszedł Kulawiak, ale główkował nad bramką. Kolejne dwie okazje stworzyła Puszcza, a konkretnie Tomalski. Zawodnik gości najpierw uderzył nad poprzeczką z dystansu, a po chwili z jego próbą poradził sobie Pawełek. W 70. minucie na boisku pojawił się najskuteczniejszy zawodnik Puszczy, Jose Embalo i zaledwie cztery minuty później doprowadził do remisu. Po rzucie wolnym piłka trafiła w boczny sektor boiska, następnie została zagrana w pole karne, gdzie Embalo dość szczęśliwie został trafiony, doprowadzając do remisu. W 82. minucie stworzyliśmy jedną z niewielu groźnych sytuacji, jednak strzał Alego został zablokowany, a dobitka Gojnego poszybowała nad poprzeczką. Trzy minuty później świetną okazję zmarnował Jakub Bąk, źle trafiając piłkę kilka metrów przed bramką, czym ułatwił interwencję Pawełkowi. Ostatecznie po niezbyt porywającym meczu oba zespoły podzieliły się punktami.

W najbliższą sobotę, 30 listopada, nasz zespół rozegra ostatni mecz w tym roku. Naszym rywalem będzie Stomil Olsztyn, a początek tego spotkania o godzinie 13:00 na Stadionie Miejskim.

26 listopada, Jastrzębie-Zdrój, godz. 17:00
GKS Jastrzębie - Puszcza Niepołomice 1:1 (1:0)
1:0 - Marek Mróz 43’
1:1 - Jose Embalo 74’

GKS Jastrzębie: Mariusz Pawełek - Dominik Kulawiak, Michał Bojdys, Kamil Szymura, Dawid Gojny, Farid Ali, Łukasz Norkowski, Marek Mróz (79. Kamil Adamek), Kamil Jadach (72. Dominik Szczęch), Damian Tront, Jakub Wróbel.

Puszcza Niepołomice: Karol Niemczycki - Łukasz Szczepaniak (70. Jose Embalo), Konrad Stępień, Marcel Kotwica, Longinus Uwakwe, Hubert Tomalski (84. Jakub Bąk), Marcin Stefanik (65. Jakub Serafin), Bartosz Żurek, Piotr Stawarczyk, Mateusz Bartków, Michał Mikołajczyk.

Sędzia: Piotr Urban
Żółte kartki: Szymura (GKS) oraz Uwakwe (Puszcza)