Podsumowanie

Na inaugurację rundy wiosennej bezbramkowo remisujemy na wyjeździe z GKS-em Bełchatów.Pierwsza połowa spotkania nie obfitowała w zbyt wiele sytuacji podbramkowych. Gospodarze, ustawieni na własnej połowie, szukali szans w kontratakach, ale nie oddali na bramkę Mariusza Pawełka celnego strzału. Kilkukrotnie jednak przedarli się lewym skrzydłem, lecz nasz golkiper dobrze interweniował na przedpolu, łapiąc lub wybijając dośrodkowania. Nasz zespół również nie stworzył sobie stuprocentowych sytuacji. Najbliżej szczęścia był Dawid Gojny, który w 23. minucie uderzał z dystansu, ale piłka niewiele minęła słupek. Chwilę później do pozycji strzeleckiej doszedł Daniel Szczepan, główkował jednak obok bramki. Gry obu zespołom nie ułatwiał z pewnością wiatr, który mimo, że nie był porywisty, to dawał się we znaki.

Druga połowa rozpoczęła się od prób uderzeń z dystansu. Najpierw tuż obok słupka przymierzył Ali, lecz Lenarcik spisał się bez zarzutu. Następnie dwukrotnie próbowali gospodarze, ale dwukrotnie niecelnie. Im dłużej trwała druga połowa, tym większą przewagę w posiadaniu piłki osiągał nasz zespół, zmuszony do ataku pozycyjnego. Brakowało jednak dokładnego ostatniego podania do partnera, dlatego strzałów było niewiele. Pierwszą celną próbę oddali bełchatowianie w 79. minucie, z którą Pawełek nie miał żadnych problemów.

W 83. minucie świetną okazję zmarnował Kamil Adamek. Nasz napastnik wyszedł sam na sam z Lenarcikiem, ale przy próbie minięcia bramkarza gospodarzy zbyt daleko wypuścił sobie piłkę i nie zdołał już jej dogonić. W 90. minucie na wyżyny umiejętności musiał wznieść się Pawełek po uderzeniu z dystansu Małachowskiego, parując futbolówkę na rzut rożny. Chwilę później sędzia główny zagwizdał po raz ostatni i ostatecznie spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

29 lutego, Bełchatów, godz. 17:00
GKS Bełchatów - GKS Jastrzębie 0:0 (0:0)

GKS Bełchatów: Paweł Lenarcik - Mateusz Szymorek, Marcin Grolik, Bartłomiej Bartosiak (85. Wiktor Putin), Krzysztof Wołkowicz, Bartosz Biel, Mikołaj Grzelak, Adrian Małachowski, Mateusz Magiera, Przemysław Zdybowicz (75. Patryk Winsztal), Marcin Sierczyński.

GKS Jastrzębie: Mariusz Pawełek - Dominik Kulawiak (67. Mateusz Słodowy), Bartosz Jaroszek, Kamil Szymura (k), Dawid Gojny - Łukasz Norkowski, Marek Mróz, Damian Tront - Farid Ali (62. Kamil Adamek), Patryk Skórecki (73. Kamil Jadach), Daniel Szczepan.

Sędzia: Wojciech Myć
Żółte kartki: Kulawiak, Słodowy (GKS).

GKS BEŁCHATÓW

GKS BEŁCHATÓW

GKS JASTRZĘBIE

GKS JASTRZĘBIE

Image
Adres:  ul. Harcerska 14b, 44-335 Jastrzębie Zdrój
E-mail: biuro@gksjastrzebie.com
Nr telefonu: (32) 732 72 05
Nr faxu: (32) 441 64 66
Santander Consumer Bank 28 1090 2011 0000 0001 2159 1232
KRS: 0000379287   NIP: 633 221 99 67   REGON: 24 18 83 493
Wszelkie prawa zastrzeżone | All rights reserved © 2024 K.S. GKS 1962 Jastrzębie.
Projekt i realizacja Ahoj! Jastrzębie