Nie udało się zatrzymać lidera Fortuna 1 Ligi. Rozpędzone Podbeskidzie Bielsko-Biała, pewnie zmierzające do Ekstraklasy, wygrywa przy Harcerskiej 3:0.

Pierwsze minuty w naszym wykonaniu były obiecujące, bo rozpoczęliśmy z dużym animuszem, co zaowocowało dwoma uderzeniami na bramkę Polacka. Przyjezdni jednak szybko opanowali sytuację i spotkanie się wyrównało. Groźnie zrobiło się dopiero po upływie dwóch kwadransów, kiedy to z dystansu uderzał Sopoćko, lecz Drazik nie miał problemów z obroną. W 36. minucie wyszliśmy z kontratakiem, który przed polem karnym wyjaśnił Polacek, ubiegając w ostatniej chwili Adamka. Trzy minuty później goście wyszli na prowadzenie, a Drazika strzałem z kilkunastu metrów pokonał Sopoćko i Podbeskidzie na przerwę schodziło z jednobramkowym prowadzeniem.

W drugiej połowie bielszczanie, mając pozytywny wynik, kontrolowali wydarzenia na boisku i nie dopuszczali naszego zespołu do swojego pola karnego. W 60. minucie drugiego gola dla gości uderzeniem głową zdobył Roginić i szanse na korzystny wynik zmalały niemal do zera. Zwłaszcza, że Polacek nie był zbyt często zatrudniany przez nasz zespół, chociaż w 61. minucie popisał się świetną interwencją po strzale z dystansu Tronta. Sześć minut później ładną akcję uderzeniem zakończył Ali, lecz Polacek nie miał żadnych problemów ze złapaniem futbolówki. Goście wynik spotkania ustalili po rzucie karnym, który pewnie na gola zamienił Tomasz Nowak w 79. minucie.

11 lipca, Jastrzębie-Zdrój, godz. 12:40
GKS Jastrzębie - Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:3 (0:1)
0:1 - Mateusz Sopoćko 39’
0:2 - Marko Roginić 60’
0:3 - Tomasz Nowak 79’ (rzut karny)

GKS Jastrzębie: Grzegorz Drazik - Kamil Jadach, Petr Galuska (63. Dominik Szczęch), Farid Ali, Dominik Kulawiak (80. Mateusz Słodowy), Kamil Szymura (k), Damian Tront, Marek Mróz, Kamil Adamek (63. Daniel Szczepan), Bartosz Jaroszek, Dawid Gojny.

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Martin Polacek - Aleksander Komor, Tomasz Nowak (88. Cornelis Ubbink), Rafał Figiel, Karol Danielak (85. Mateusz Marzec), Michał Rzuchowski, Kacper Gach, Bartosz Jaroch (k), Kornel Osyra, Mateusz Sopoćko (82. Filip Laskowski), Marko Roginić.

Sędzia: Jacek Małyszek.
Żółte kartki: Ali, Szczęch (GKS) oraz Figiel (Podbeskidzie).