Podsumowanie

W ostatnim meczu w tym sezonie przy Harcerskiej bezbramkowo remisujemy z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza. Oznacza to, że o utrzymanie będziemy walczyć w ostatnim meczu sezonu w Legnicy.
Początek meczu należał do naszego zespołu. Oddaliśmy dwa celne strzały z dystansu (Skórecki i Mróz), ale Loska nie dał się zaskoczyć. W 14. minucie ofensywnie w pole karne wszedł Kulawiak, jednak uderzył obok bramki. Chwilę później mieliśmy sporo szczęścia. Z dystansu uderzył Wlazło, piłka odbiła się od poprzeczki, następnie od linii bramkowej i wyszła w pole. Po chwili pewnie interweniował Pawełek po uderzeniu głową Misaka, a w odpowiedzi ponownie Kulawiak niecelnie uderzał w długi róg. Kolejne dwie sytuacje miały miejsce pod naszą bramką, lecz Pawełek nie dał się zaskoczyć po uderzeniach Misaka i Bezpalca. W końcówce pierwszej połowy sędzia dopatrzył się faulu Kulawiaka w polu karnym i podyktował rzut karny. Intencje Gergela wyczuł Pawełek i obronił jedenastkę, czym wprawił w ekstazę kibiców na trybunach.

W drugiej połowie to ponownie nasza drużyna jako pierwsza stworzyła sobie dogodną sytuację. W 54. minucie pod poprzeczkę głową uderzał Adamek, lecz Loska zdołał odbić futbolówkę. Goście mogli momentalnie odpowiedzieć, ale dwie dobre interwencję zaliczył Pawełek, najpierw interweniując na 35 metrze, a po chwili broniąc strzał jednego z zawodników gości. Kolejne minuty to głównie walka w środku pola, a żadna ze stron nie potrafiła rozmontować defensywy gości. W 73. minucie kolejny raz uchronił nas bohater tego spotkania, czyli Mariusz Pawełek, kiedy to w tylko sobie znany sposób obronił strzał z kilku metrów Jovanovicia. Goście byli dobrze zorganizowani w obronie, przez co w ostatnich minutach nie stworzyliśmy większego zagrożenia pod bramką Loski, za co kolejną fantastyczną interwencją, pod koniec spotkania, popisał się Mariusz Pawełek po uderzeniu z najbliższej odległości Mikovicia. Bezbramkowy remis oznacza, że o wszystkim zadecyduje ostatni mecz w Legnicy, a w walkę o utrzymanie cały czas „zamieszanych” jest pięć zespołów.

19 lipca, Jastrzębie-Zdrój, godz. 17:40
GKS Jastrzębie - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 0:0 (0:0)

GKS Jastrzębie: Mariusz Pawełek - Patryk Skórecki (57. Petr Galuska), Kamil Jadach, Farid Ali, Dominik Kulawiak, Kamil Szymura (k), Damian Tront, Marek Mróz, Kamil Adamek (69. Daniel Szczepan), Bartosz Jaroszek, Dawid Gojny.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Tomasz Loska - Marcin Grabowski, Vlastymir Jovanović, Roman Gergel, Patrik Miśak (72. Feiz Shamasin), Mateusz Grzybek, Piotr Wlazło, Michał Bezpalec (64. Florin Purece), Marcin Wasielewski (82. Martin Miković), Jonatan de Amo, Artem Putivtsev.

Sędzia: Paweł Malec.
Żółte kartki: Skórecki (GKS) oraz Bezpalec (Termalica).
Widzów: 786.

GKS JASTRZĘBIE

GKS JASTRZĘBIE

BRUK-BET TERMALICA

BRUK-BET TERMALICA

Image
Adres:  ul. Harcerska 14b, 44-335 Jastrzębie Zdrój
E-mail: biuro@gksjastrzebie.com
Nr telefonu: (32) 732 72 05
Nr faxu: (32) 441 64 66
Santander Consumer Bank 28 1090 2011 0000 0001 2159 1232
KRS: 0000379287   NIP: 633 221 99 67   REGON: 24 18 83 493
Wszelkie prawa zastrzeżone | All rights reserved © 2024 K.S. GKS 1962 Jastrzębie.
Projekt i realizacja Ahoj! Jastrzębie