.Na inaugurację sezonu 2020/2021 GKS Jastrzębie przegrał w Wodzisławiu Śląskim 0:4 ze spadkowiczem z ekstraklasy, Arką Gdynia.

Początek spotkania był w naszym wydaniu obiecujący. Stworzyliśmy kilka niezłych akcji, po których znaleźliśmy się w okolicach pola karnego Arki. W efekcie w 6. minucie niecelnie uderzał Feruga, a 13 minut później bliski zdobycia gola był Wolniewicz, który po rzucie rożnym główkował minimalnie niecelnie. Z biegiem czasu gdynianie przejmowali jednak inicjatywę. W 24. minucie nad poprzeczką sprzed bramki uderzał Jankowski. Chwilę później w krótkim okresie goście zdobyli dwie bramki. Najpierw Pawełka pokonał Letniowski, któremu pomogło trochę szczęścia, gdy po jego uderzeniu głową piłka odbiła się od jednego z naszych zawodników i wpadła do bramki. Chwilę później Mazek wykorzystał duży błąd naszej defensywy i w sytuacji sam na sam nie dał szans naszemu golkiperowi. W 39. minucie na listę strzelców wpisał się ponownie Letniowski, tym razem pokonując Pawełka przepięknym uderzeniem zza pola karnego. W końcówce pierwszej połowy gola dla GKS-u mógł zdobyć Rumin, który wypracował sobie pozycję, ale przegrał pojedynek z Kajzerem. Przed gwizdkiem sędziego niecelnie uderzał jeszcze Ali.

Druga połowa rozpoczęła się od czwartego gola dla Arki. Do rzutu wolnego przed polem karnym podszedł Drewniak i uderzeniem przy słupku umieścił piłkę w bramce. Kilka minut później kolejną bardzo ładną akcją w tym meczu popisał się Rumin, mijając rywali i uderzając pod poprzeczkę z kilkunastu metrów, lecz Kajzer zdołał wybić piłkę na rzut rożny. W kolejnych minutach Arka, mając korzystny wynik, nie forsowała tempa, chociaż kilkukrotnie zagrozili bramce Pawełka, ale nie zdołała podwyższyć prowadzenia. Po naszej stronie warty odnotowania jest jeszcze strzał Mroza z dystansu, który nieznacznie minął słupek bramki Arki. Ostatecznie inauguracja nowego sezonu w Wodzisławiu Śląskim nie wypadła po naszej myśli, a spadkowicz z Ekstraklasy zwyciężył zasłużenie. Oby to były złe dobrego początki!

GKS Jastrzębie - Arka Gdynia 0:4 (0:3)
0:1 - Juliusz Letniowski 26’
0:2 - Kamil Mazek 29’
0:3 - Juliusz Letniowski 39’
0:4 - Szymon Drewniak 48’

GKS Jastrzębie: Mariusz Pawełek (k) - Mateusz Słodowy, Szymon Zalewski, Patryk Skórecki (73. Dominik Szczęch), Kamil Jadach (59. Łukasz Zejdler), Farid Ali, Daniel Feruga, Marek Mróz, Michał Rutkowski, Adam Wolniewicz, Daniel Rumin (55. Daniel Szczepan).

Arka Gdynia: Daniel Kajzer - Maciej Jankowski (70. Rafał Wolsztyński), Marcus Da Silva (68. Mateusz Żebrowski), Juliusz Letniowski (74. Damian Ślesicki), Kamil Mazek (69. Artur Siemaszko), Arkadiusz Kasperkiewicz, Adam Marciniak, Mateusz Młyński, Szymon Drewniak, Adam Danch, Bartosz Kwiecień (74. Adam Deja).

Sędzia: Sylwester Rasmus.