W meczu 23. kolejki Fortuna 1 ligi przegrywamy przy Harcerskiej z Puszczą Niepołomice 1:2. Gola dla naszego zespołu zdobył z rzutu karnego Daniel Szczepan.

Jako pierwsi celny strzał na bramkę rywala oddał nasz zespół, a konkretnie Dominik Szczęch, który z dystansu uderzył jednak prosto w Górskiego. Goście pierwsze zagrożenie stworzyli w 8. minucie, co od razu zakończyło się golem, a Drazika uderzeniem przewrotką pokonał Bartosz. Odpowiedź przyszła bardzo szybko, bo już po pięciu minutach był remis. Na listę strzelców wpisał się Szczepan, pewnie wykorzystując rzut karny podyktowany za faul na Szcześniaku. Niestety, remis utrzymał się zaledwie trzy minuty, bo już w 16. minucie prowadzenie Puszczy dał Czarny, pakując piłkę z bliska do bramki.

W kolejnych minutach ponownie kilkukrotnie było groźnie pod naszą bramką, głównie po stałych fragmentach gry Puszczy, gdy piłka spadała pod nogi naszych niepilnowanych rywali. Dopiero w 33. minucie ponownie zatrudniliśmy Górskiego, gdy z około 30 metrów z rzutu wolnego uderzał Feruga. Mocno, ale w środek bramki. W końcówce to Puszcza była bliższa podwyższenia prowadzenia, ale po małym bilardzie w naszym polu karnym uderzenia zawodników Puszczy były albo blokowane, albo bronione przez Drazika.

Początek drugiej połowy to dwa uderzenia Szczepana, ale oba - nogą i głową - niecelne. W 61 minucie Michał Czarny był bliski pokonania własnego bramkarza, przecinając dośrodkowanie Apolinarskiego, lecz piłka o centymetry minęła słupek bramki. Puszcza, mając korzystny wynik, nie kwapiła się do ataków, skupiając się głownie na obronie, co zresztą bardzo dobrze gościom wychodziło. W 80. minucie przyjezdni byli bliscy zdobycia trzeciego gola, ale z rzutu wolnego z 20 metrów minimalnie obok słupka przymierzył Knap. Mimo prób naszego zespołu, wynik nie uległ zmianie.

3 kwietnia, Jastrzębie-Zdrój, godz. 12:40
GKS Jastrzębie - Puszcza Niepołomice 1:2 (1:2)
0:1 - Jakub Bartosz 8’
1:1 - Daniel Szczepan 13’ (rzut karny)
1:2 - Michał Czarny 16’

GKS Jastrzębie: Grzegorz Drazik - Dominik Kulawiak (80. Mateusz Słodowy), Kryspin Szcześniak, Aleksander Komor, Dawid Witkowski - Lukas Bielak - Dominik Szczęch (55. Jakub Apolinarski), Marek Mróz, Daniel Feruga (73. Daniel Rumin), Kamil Jadach (46. Farid Ali) - Daniel Szczepan.

Puszcza Niepołomice: Mateusz Górski - Michał Czarny, Marcel Pięczek, Jakub Bartosz (76. Mateusz Wyjałdowski), Longinus Uwakwe, Hubert Tomalski (64. Michał Rakoczy), Jakub Serafin, Karol Knap, Szymon Kobusiński (64. Łukasz Spławski), Ivan Hladik, Erik Cikos.

Sędzia: Mateusz Złotnicki
Żółte kartki: Komor, Witkowski (GKS) oraz Serafin, Uwakwe, Wyjałdowski (Puszcza).