W meczu 11. kolejki Fortuna 1 Ligi przegrywamy przy Harcerskiej z Arką Gdynia 1:5. Honorowego gola dla naszego zespołu zdobył w drugiej połowie Michał Kuczałek.

Początek spotkania należał do przyjezdnych, ale nasz zespół zdołał przetrzymać napór, po którym kilkukrotnie zagroziliśmy bramce Kajzera. Bliscy pokonania golkipera Arki byli m.in. Zejdler, Kulawiak czy Feruga. Szczególnie uderzenie tego ostatniego było bardzo groźne, ale Kajzer zdołał wybić na róg piłkę lecącą w stronę okienka. W 33. minucie świetną interwencją popisał się Reclaf, ratując nasz zespół przed stratą gola, jednak trzy minuty później był bez szans, a wynik meczu otworzył strzałem z dwóch metrów do pustej bramki Maciej Rosołek i pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem gdynian.

W drugiej połowie przewaga Arki nie podlegała już dyskusji. Po upływie dziewięciu minut gry na tablicy wyników widniał rezultat 0:3, a Reclafa pokonali Czubak i Adamczyk. Nasz zespół mimo niekorzystnego wyniku starał się zmienić losy meczu, lecz strzały Kuczałka z dystansu czy Rumina głową nie zaskoczyły Kajzera. W 73. minucie ponownie w dobrej sytuacji znalazł się Kuczałek, który tym razem idealnie przymierzył głową i Kajzer nie miał szans na skuteczną interwencję.

Niestety, chwilę po golu dla GKS-u, murawę na noszach opuścił kontuzjowany Kulawiak i w związku z wykorzystanymi wszystkimi zmianami, musieliśmy kończyć mecz w dziesiątkę. Goście bezlitośnie to wykorzystali i w końcówce spotkania zdobyli jeszcze dwa gole, których autorami byli Siemaszko i Aleman.

4 października, Jastrzębie-Zdrój, godz. 18:00
GKS Jastrzębie - Arka Gdynia 1:5 (0:1)
0:1 - Maciej Rosołek 36’
0:2 - Karol Czubak 50’
0:3 - Hubert Adamczyk 54’
1:3 - Michał Kuczałek 73’
1:4 - Artur Siemaszko 87’
1:5 - Christian Aleman 90’

GKS Jastrzębie: 12. Mikołaj Reclaf - 3. Mateusz Słodowy, 5. Michał Bojdys, 13. Michał Kuczałek, 14. Dariusz Kamiński (58, 7. Jakub Niewiadomski), 16. Dominik Kulawiak (k), 20. Daniel Feruga (68, 6. Jakub Kasperowicz), 23. Konrad Handzlik (52, 8. Kamil Jadach), 30. Łukasz Zejdler (68, 17. Dawid Witkowski), 77. Remigiusz Borkała (68, 19. Łukasz Gajda), 99. Daniel Rumin.

Arka Gdynia: 22. Daniel Kajzer - 4. Martin Dobrotka (74, 3. Haris Memić), 6. Sebastian Milewski (88, 36. Michał Bednarski), 7. Adam Deja, 11. Hubert Adamczyk (88, 10. Christian Aleman), 15. Arkadiusz Kasperkiewicz, 17. Fabian Hiszpański, 19. Olaf Kobacki (74, 37. Mateusz Stępień), 29. Michał Marcjanik, 39. Maciej Rosołek, 68. Karol Czubak (74, 9. Artur Siemaszko).