W meczu 17. kolejki Fortuna 1 Ligi przegrywamy przy Harcerskiej 0:1 ze Skrą Częstochowa

Pierwsze minuty spotkania to zdecydowane ataki naszego zespołu. Jako pierwszy na bramkę Skry uderzył niecelnie z dystansu Feruga, a po chwili blisko zdobycia gola był Rumin, ale piłka po jego główce nieznacznie minęła słupek. W 24. minucie ponownie z dystansu, lecz tym razem z rzutu wolnego, uderzał Feruga, jednak piłka przeleciała nad poprzeczką. Skra pierwszą groźniejszą akcję stworzyła w 28. minucie, gdy po uderzeniu z dystansu i rykoszecie piłkę na róg sparował Pawełek,  a po nim niecelnie główkował Mesjasz. W kolejnych minutach pod obiema bramkami nie działo się zbyt wiele i gdy wydawało się, że do przerwy będziemy mieli bezbramkowy remis, gola dla Skry zdobył Mesjasz, który pokonał Pawełka uderzeniem z rzutu wolnego z dużej odległości.

Sześć minut po rozpoczęciu drugiej połowy mogło być 1:1, ale po dośrodkowaniu tuż przed bramkę, celnego strzału nie zdołał oddać powstrzymywany przez defensywę gości Rumin i spokojnie interweniował Kos. W 61. minucie trener Trzeciak zdecydował się na potrójną zmianę, a na boisku pojawili się Ali, Jadach i Niewiadomski. Niestety, nie zmieniło to obrazu gry. W teorii byliśmy stroną przeważającą, częściej utrzymywaliśmy się przy piłce, ale niewiele z tego wynikało, a nasze ataki przypominały bicie głową w mur, w efekcie czego golkiper częstochowian nie był zmuszony do większego wysiłku. Oddaliśmy wprawdzie kilka strzałów, ale były one niecelne lub blokowane przez szczelną defensywę Skry. Ostatecznie do ostatniego gwizdka sędziego wynik meczu nie uległ zmianie i Skra wywozi z Jastrzębia-Zdroju trzy punkty.

14 listopada, Jastrzębie-Zdrój, godz. 12:40
GKS Jastrzębie - Skra Częstochowa 0:1 (0:1)
0:1 - Adam Mesjasz 44’

GKS Jastrzębie: 81. Mariusz Pawełek (k) - 3. Mateusz Słodowy, 5. Michał Bojdys, 14. Dariusz Kamiński (76, 21. Adrian Balboa), 17. Dawid Witkowski, 19. Łukasz Gajda (61, 7. Jakub Niewiadomski), 20. Daniel Feruga (61, 8. Kamil Jadach), 23. Konrad Handzlik (90, 30. Łukasz Zejdler), 32. Grzegorz Gulczyński, 77. Remigiusz Borkała (61, 10. Farid Ali), 99. Daniel Rumin.

Skra Częstochowa: 33. Mateusz Kos - 4. Adam Mesjasz, 7. Piotr Nocoń (76, 23. Dawid Niedbała), 8. Rafał Brusiło, 11. Mikołaj Kwietniewski (90, 16. Bartosz Baranowicz), 15. Kamil Lukoszek (61, 18. Łukasz Winiarczyk), 17. Krzysztof Napora, 20. Szymon Szymański, 21. Oskar Krzyżak, 25. Przemysław Sajdak (76, 6. Marcin Stromecki), 37. Kamil Wojtyra (61, 9. Maciej Mas).

Sędzia: Marek Opaliński
Żółte kartki: Borkała, Witkowski, Jadach, Handzlik (GKS) oraz Mas (Skra).