Podsumowanie

.

W meczu 21. kolejki Fortuna 1 Ligi remisujemy przy Harcerskiej z ŁKS-em Łódź 1:1. Gola dla naszego zespołu zdobył Konrad Handzlik, który wykorzystał świetne podanie Farida Alego.W wyjściowej jedenastce naszego zespołu na mecz z ŁKS-em znalazło się czterech debiutantów i wszyscy, choć odnosi się to do całej drużyny, zaprezentowali się z dobrej strony, a nasz bramkarz, Bartosz Neugebauer, w kilku sytuacjach uratował nas przed stratą gola, jak choćby w 18. minucie, kiedy to sparował piłkę na poprzeczkę po uderzeniu głową Janczukowicza. Z kolei pięć minut wcześniej Marek Fabry groźnie uderzał z rzutu wolnego, lecz futbolówka nieznacznie minęła słupek. W 35. minucie świetnym podaniem na wolne pole popisał się Farid Ali, a sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał Konrad Handzlik. Goście do wyrównania doprowadzili po zaledwie trzech minutach, a na listę strzelców wpisał się Piotr Janczukowicz.

W drugiej połowie w dalszym ciągu trwała równorzędna walka po obu stronach, w poczynaniach naszej drużyny widać było ogromne zaangażowanie i determinację. W 57. minucie kolejną dobrą interwencją popisał się Neugebauer, wybijając na róg uderzenie z dystansu jednego zawodników gości, które zmierzało pod poprzeczkę. W 68. minucie kibice zgromadzeni przy Harcerskiej wybuchnęli radością po tym, jak piłkę do bramki głową skierował kolejny z debiutantów, Vladyslav Okhronczuk. Gol nie został jednak uznany z powodu minimalnej pozycji spalonej naszego pomocnika.

Pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry ponownie było groźnie pod naszą bramką, lecz Neugebauer nie dał się pokonać po uderzeniu głową, łapiąc piłkę tuż przed linią bramkową. Z naszej strony na bramkę ŁKS-u uderzał jeszcze wprowadzony w drugiej połowie Wojciech Łaski, lecz Kozioł nie był zmuszony do interwencji.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem, który trzeba uznać za sprawiedliwy wynik. Kolejne spotkanie nasza drużyna rozegra w sobotę, 5 marca, kiedy to zmierzymy się na wyjeździe z Resovią Rzeszów.

26 lutego, Jastrzębie-Zdrój, godz. 20:30
GKS Jastrzębie - ŁKS Łódź 1:1 (1:1)
1:0 - Konrad Handzlik 35’
1:1 - Piotr Janczukowicz 38’

GKS Jastrzębie: Bartosz Neugebauer - Remigiusz Borkała, Oliver Podhorin (k), Mateusz Bondarenko, Łukasz Zejdler - Michał Kuczałek, Vladyslav Okhronchuk, Dariusz Kamiński (75. Łukasz Gajda), Farid Ali, Konrad Handzlik (75. Wojciech Łaski) - Marek Fabry (83. Daniel Stanclik).

ŁKS Łódź: Marek Kozioł - Adrian Klimczak, Maciej Dąbrowski (k), Samuel Corral, Oskar Koprowski, Michał Trąbka, Pirulo, Ricardinho (82. Maciej Wolski), Jakub Tosik (65. Javier Moreno), Mateusz Bąkowicz, Piotr Janczukowicz (65. Mateusz Kowalczyk).

Sędzia: Wojciech Myć
Żółte kartki: Kuczałek, Zejdler, Podhorin (GKS) oraz Janczukowicz, Bąkowicz, Moreno (ŁKS).
Frekwencja: 1326.

GKS JASTRZĘBIE

GKS JASTRZĘBIE

ŁKS II ŁÓDŹ

ŁKS II ŁÓDŹ

Image
Adres:  ul. Harcerska 14b, 44-335 Jastrzębie Zdrój
E-mail: biuro@gksjastrzebie.com
Nr telefonu: (32) 732 72 05
Nr faxu: (32) 441 64 66
Santander Consumer Bank 28 1090 2011 0000 0001 2159 1232
KRS: 0000379287   NIP: 633 221 99 67   REGON: 24 18 83 493
Wszelkie prawa zastrzeżone | All rights reserved © 2024 K.S. GKS 1962 Jastrzębie.
Projekt i realizacja Ahoj! Jastrzębie