W meczu 23. kolejki Fortuna 1 Ligi przegrywamy przy Harcerskiej z liderem, Miedzią Legnica, 0:2. Gole dla gości zdobyli Nemanja Mijusković i Chuca.

Od pierwszych minut spotkania groźniej atakowali legniczanie. Już w 4. minucie do interwencji zmuszony był Neugebauer, a dwie minuty później ponownie było groźnie pod naszą bramką, lecz goście zakończyli akcję niecelnym strzałem. W 14. minucie Miedź wyszła na prowadzenie po rzucie rożnym, a na listę strzelców strzałem przy słupku wpisał się Mijusković. Cztery minuty później mogło być 1:1, ale po dośrodkowaniu Handzlika i strzale z ostrego kąta Alego piłka trafiła w boczną siatkę. W 19. minucie na bramkę Miedzi uderzał z dystansu Zalewski, lecz trafił prosto w Lenarcika.

Od 25. minuty Miedź grała w dziesiątkę, a boisko z czerwoną kartką – po weryfikacji VAR – opuścić musiał Martinez. Mimo to dziewięć minut później lider podwyższył prowadzenie, a Neugebauera pokonał Chuca. W końcówce pierwszej połowy oddaliśmy jeszcze dwa strzały, jednak po uderzeniu Zalewskiego futbolówkę na róg wybił jeden z obrońców, a uderzenie Alego poszybowało nad poprzeczką.

Od początku drugiej połowy na murawie pojawił się drugi napastnik, Daniel Stanclik, lecz to goście jako pierwsi stworzyli zagrożenie, ale przed stratą gola uchronił nas Neugebauer. W 58. minucie zespołową akcję naszej drużyny zakończył celnym strzałem Stanclik, z którym poradził sobie Lenarcik. W odpowiedzi z dystansu uderzał Makuch, a ponownie dobrą interwencją popisał się Neugebauer, wybijając piłkę na rzut rożny. Mimo gry jedenastu na dziesięciu i sporej przewadze w posiadaniu piłki, nie byliśmy w stanie stworzyć większego zagrożenia pod bramką Miedzi i ostatecznie lider utrzymał dwubramkowe prowadzenie do ostatniego gwizdka sędziego.

12 marca, Jastrzębie-Zdrój, godz. 20:30
GKS Jastrzębie - Miedź Legnica 0:2 (0:2)
0:1 - Nemanja Mijusković 14’
0:2 - Chuca 34’

GKS Jastrzębie: Bartosz Neugebauer - Szymon Zalewski (64. Remigiusz Borkała), Oliver Podhorin (k), Mateusz Bondarenko, Łukasz Zejdler (46. Mateusz Słodowy), Grzegorz Gulczyński (46. Daniel Stanclik), Vladyslav Okhronchuk, Konrad Handzlik, Farid Ali (64. Kamil Jadach), Wojciech Łaski, Marek Fabry.

Miedź Legnica: Paweł Lenarcik - Carlos Martinez, Chuca (82. Piotr Azikiewicz), Maxime Dominguez (62. Szymon Matuszek), Jon Aurtenetxe, Kamil Zapolnik, Damian Tront, Nemanja Mijusković, Maciej Śliwa (90. Igor Lewandowski), Patryk Makuch (90. Bruno Garcia), Jens Martin Gammelby.

Sędzia: Albert Różycki
Żółte kartki: Okhronchuk, Podhorin, Handzlik (GKS) oraz Zapolnik (Miedź)