Podsumowanie

W zaległym meczu 25. kolejki Fortuna 1 Ligi przegrywamy na wyjeździe z Sandecją Nowy Sącz 0:2.

Pierwsza połowa spotkania w Nowym Sączu była dość wyrównana, choć częściej zagrożenie pod naszą bramką stwarzała Sandecja. W 14. minucie niecelnie z dystansu uderzał Walski, a sześć minut później sędzia podyktował rzut karny, jednak po analizie VAR zmienił decyzję i podyktował rzut wolny, po którym zakotłowało się przed naszą linią bramkową, lecz ostatecznie piłka  trafiła w ręce Neugebauera. Na kolejną groźniejszą sytuację musieliśmy czekać do 33. minuty, kiedy to ponownie z dystansu uderzał Walski, a do trudnej interwencji zmuszony był Neugebauer. Od 38. minuty musieliśmy radzić sobie w dziesiątkę po tym, jak drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Okhronchuk.

W końcówce pierwszej połowy gospodarze stworzyli najgroźniejszą sytuację. Sam na sam z Neugebauerem znalazł się Zjawiński, ale górą w tym pojedynku był nasz bramkarz. Z kolei w doliczonym czasie gry bardzo dobrą interwencją przed naszą bramką po dośrodkowaniu z prawej strony popisał się Bondarenko. Po naszej stronie w ofensywie niestety brakowało konkretów. Mieliśmy kilka stałych fragmentów gry, po których jednak nie było zagrożenia pod bramką Pietrzkiewicza.

Od początku drugiej połowy dużą przewagę osiągnęli gospodarze, którzy kilkukrotnie stworzyli sobie sytuację do zdobycia gola. Trzykrotnie jednak bardzo dobrze interweniował Neugebauer po uderzeniach zawodników Sandecji, w tym dwukrotnie w naprawdę trudnych sytuacjach, a raz, po zamieszaniu, piłka odbiła się od jednego z zawodników.

W kolejnych minutach napór gospodarzy trwał i przyniósł skutek w 72. minucie. Z dystansu w słupek trafił Walski, a skuteczną dobitką do pustej bramki popisał się Zjawiński. Trzy minuty później było już 2:0, a na listę strzelców wpisał się Kobryń, precyzyjnie uderzając w dłuższy róg i ustalając końcowy wynik.

5 kwietnia, Nowy Sącz, godz. 18:00
Sandecja Nowy Sącz - GKS Jastrzębie 2:0 (0:0)
1:0 - Łukasz Zjawiński 72’
2:0 - Rafał Kobryń 75’

Sandecja Nowy Sącz: Dawid Pietrzkiewicz - Kornel Osyra, Dawid Szufryn (k), Elhadji Maissa Fall, Damir Sovsić (74. Gershon Koffie), Michał Walski, Tomasz Nawotka (82. Jakub Zych), Kamil Słaby, Damian Chmiel (46. Svetoslav Dikov), Łukasz Zjawiński, Rafał Kobryń.

GKS Jastrzębie: Bartosz Neugebauer - Remigiusz Borkała (76. Szymon Zalewski), Oliver Podhorin (k), Mateusz Bondarenko, Łukasz Zejdler (76. Mateusz Słodowy), Valdyslav Okhronchuk, Nataniel Wybraniec (80. Dawid Szkudlarek), Dariusz Kamiński (60. Daniel Stanclik), Konrad Handzlik (60. Michał Kuczałek), Marek Fabry.

Sędzia: Sebastian Tarnowski
Żółte kartki: Zejdler, Okhronchuk, Kuczałek (GKS)