Mimo, że goście prowadzili już 2:0, nasza drużyna zdołała odwrócić losy spotkania i po golach Farida Alego, Mateusza Bondarenki i Wojciecha Łaskiego wygrała na pożegnanie z rozgrywkami Fortuna 1 Ligi przy Harcerskiej z GKS-em Tychy 3:2.

Przed rozpoczęciem spotkania GKS Tychy cały czas miał szansę na zajęcie miejsca dającego prawo do gry w barażach o ekstraklasę i po 25. minutach wydawało się, że je przedłużą. Po golach Daniela Rumina i Macieja Mańki tyszanie prowadzili już 2:0, jednak na przerwę obie drużyny schodziły z wynikiem remisowym. Najpierw, w 33. minucie, Farid Ali zdobył gola kontaktowego, wykorzystując dobrą sytuację i płaskim strzałem pokonując Jałochę, a tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego drugiego gola dla GKS-u Jastrzębie zdobył Mateusz Bondarenko, pakując piłkę do bramki z najbliższej odległości po mocnym dośrodkowaniu z rzutu wolnego Alego.

Przez większość drugiej połowy stroną przeważającą był nasz zespół, który stworzył sobie kilka niezłych okazji do zdobycia gola, ale Jałocha do kapitulacji zmuszony był tylko raz, gdy w 54. minucie precyzyjnym strzałem z dystansu, tuż przy słupku, popisał się Wojciech Łaski, zdobywając swojego drugiego gola w tym sezonie. Przyjezdni starali się odrobić straty, ale ich poczynania w ofensywie nie były na tyle skuteczne, by pokonać Neugebauera. Najbliżej zdobycia wyrównującej bramki byli Nedić i Jaroch, którzy jednak uderzali obok bramki. Nasze zwycięstwo mogło być jeszcze wyższe, ale w kilku sytuacjach zabrakło precyzji, jak choćby w 62. minucie Okhronchukowi, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali minimalnie chybił.

Ostatecznie po dość otwartym i ciekawym dla kibiców spotkaniu pokonujemy GKS Tychy 3:2. Ostatnie spotkanie w pierwszej lidze rozegramy w niedzielę, 22 maja, kiedy to zmierzymy się w Bełchatowie ze Skrą Częstochowa.

14 maja, Jastrzębie-Zdrój, godz. 18:00
GKS Jastrzębie - GKS Tychy 3:2 (2:2)
0:1 - Daniel Rumin 20’
0:2 - Maciej Mańka 25’
1:2 - Farid Ali 33’
2:2 - Mateusz Bondarenko 45+2’
3:2 - Wojciech Łaski 54’

GKS Jastrzębie: Bartosz Neugebauer - Mateusz Słodowy, Mateusz Bondarenko (90. Michał Rutkowski), Oliver Podhorin, Remigiusz Borkała (46. Szymon Zalewski), Vladyslav Okhronchuk, Nataniel Wybraniec (82. Michał Kuczałek), Dawid Szkudlarek, Farid Ali, Wojciech Łaski (72. Miłosz Misala), Marek Fabry (72. Daniel Stanclik),

GKS Tychy: Konrad Jałocha - Maciej Mańka (56. Gracjan Jaroch), Nemanja Nedić, Krystian Wachowiak (46. Marcin Kozina), Krzysztof Wołkowicz, Daniel Rumin, Wiktor Żytek, Kamil Kargulewicz (72. Sebastian Steblecki), Tomas Malec (72. Łukasz Grzeszczyk), Kamil Szymura (43. Oskar Paprzycki), Mateusz Czyżycki.

Sędzia: Marek Opaliński
Żółte kartki: Szkudlarek, Okhronchuk (GKS) oraz Paprzycki, Mańka, Czyżycki, Nedić (Tychy).