Podsumowanie

W meczu 2. kolejki eWinner 2. Ligi przegrywamy przy Harcerskiej z Górnikiem Polkowice 0:2.Początek spotkania był w wykonaniu naszej drużyny niezły, jednak z okazji do zdobycia bramki należy odnotować jedynie rzut wolny z 7. minuty, który wykonywał Zakharchenko, lecz nie zmusił do interwencji golkipera gości. Dwie minuty później przyjezdni wyszli na prowadzenie po golu z bliskiej odległości Dawida Burka, który wykorzystał dobre dośrodkowanie Bojdysa. W 18. minucie było już 0:2, gdy błąd naszej defensywy wykorzystał Idzik, przejmując piłką przed polem karnym i nad Drazikiem posyłając futbolówkę do bramki.

W kolejnych minutach niewiele się działo pod obiema bramkami. Naszej drużynie brakowało pomysłu na zaskoczenie rywala, a jedyne zagrożenie to sytuacja z końcówki pierwszej połowy, gdy nieco zakotłowało się przed bramką polkowiczan, ale ostatecznie goście zażegnali niebezpieczeństwo i na przerwę schodziliśmy z wynikiem 0:2.

Taki rezultat niestety nie zmienił się do ostatniego gwizdka sędziego. W drugiej części gry co prawda to nasza drużyna częściej atakowała i oddała więcej strzałów, głównie w wykonaniu wprowadzonego w przerwie Daniela Stanclika, lecz golkiper gości, Błażej Niezgoda, ani razu nie dał się pokonać. Aktywny w naszym zespole był także Szymon Gołuch, który często starał się brać ciężar gry na siebie i nie bał się pojedynków z zawodnikami gości. Niestety nie wystarczyło to do zdobycia choćby jednego gola i po ubiegłotygodniowym zwycięstwie, tym razem musimy przełknąć gorycz porażki.

Okazja do rehabilitacji już w najbliższą środę, kiedy to zmierzymy się przy Harcerskiej z Sokołem Ostróda w ramach rundy wstępnej Fortuna Pucharu Polski. Początek spotkania o godzinie 18:00.

24 lipca, Jastrzębie-Zdrój, godz. 19:45
GKS Jastrzębie - Górnik Polkowice 0:2 (0:2)
0:1 - Dawid Burka 9’
0:2 - Mariusz Idzik 18’

GKS Jastrzębie: Grzegorz Drazik - Nataniel Wybraniec, Mateusz Słodowy (k), Yevgeniy Zakharchenko, Remigiusz Borkała (46. Daniel Stanclik), Przemysław Lech, Natan Wysiński (46. Daniel Szymczak), Bartosz Boruń, Dawid Szkudlarek, Dariusz Kamiński (78. Joao Passoni), Szymon Gołuch.

Górnik Polkowice: Błażej Niezgoda - Jarosław Ratajczak, Michał Bojdys, Kacper Gościniarek (68. Mateusz Gajda), Abdallah Hafez (68. Dominik Pisarek), Dawid Burka, Tomasz Kołboń, Karol Fryzowicz (74. Rafał Karmelita), Mariusz Idzik (81. Bartosz Dyszy), Mariusz Sławek, Damian Makuch (74. Kacper Poczwardowski).

Sędzia: Szymon Łężny
Żółte kartki: Drazik (GKS) oraz Sławek, Idzik, Fryzowicz, Pisarek (Górnik).
Widzów: 1056.

GKS JASTRZĘBIE

GKS JASTRZĘBIE

GÓRNIK POLKOWICE

GÓRNIK POLKOWICE

Image
Adres:  ul. Harcerska 14b, 44-335 Jastrzębie Zdrój
E-mail: biuro@gksjastrzebie.com
Nr telefonu: (32) 732 72 05
Nr faxu: (32) 441 64 66
Santander Consumer Bank 28 1090 2011 0000 0001 2159 1232
KRS: 0000379287   NIP: 633 221 99 67   REGON: 24 18 83 493
Wszelkie prawa zastrzeżone | All rights reserved © 2023 K.S. GKS 1962 Jastrzębie.
Projekt i realizacja Ahoj! Jastrzębie