Podsumowanie

W meczu 11. kolejki eWinner 2. Ligi wygrywamy przy Harcerskiej z rezerwami Zagłębia Lubin 3:1. Gole dla naszego zespołu zdobyli Dariusz Kamiński, Daniel Szymczak i Szymon Gołuch.

Pierwsza połowa niedzielnej rywalizacji GKS-u z Zagłębiem nie była wielkim widowiskiem. Oba zespoły stworzyły co prawda kilka sytuacji pod bramką rywala, jednak nie można powiedzieć, by były to sytuacje stuprocentowe. Nasz zespół dwie najlepsze okazje stworzył sobie w doliczonym czasie gry pierwszej połowy, kiedy to najpierw z rzutu wolnego z ponad trzydziestu metrów celnie uderzał Lech, ale Matys końcami palców sparował piłkę na róg, po którym piłka spadła metr przed bramką pod nogi Kamińskiego, lecz ostatecznie goście zdołali uchronić się przed stratą gola.

W drugiej połowie na murawie działo się już znacznie więcej. W 54. minucie blisko gola samobójczego był jeden z lubinian. W odpowiedzi dobrą okazję do otworzenia wyniku stworzyli sobie goście, ale czujność w bramce zachował Drazik, broniąc płaskie uderzenie. Z kolei w 56. minucie zagrana długa piłka minęła linię defensywy Zagłębia i w dogodnej sytuacji znalazł się Gołuch, lecz naciskany przez rywala posłał piłkę obok bramki.

Wynik meczu otworzył w 68. minucie Dariusz Kamiński, który w sytuacji sam na sam przeniósł piłkę nad interweniującym na przedpolu Matysem i wyszliśmy na prowadzenie. Zaledwie trzy minuty później wynik podwyższył wprowadzony na murawę kilkadziesiąt sekund wcześniej Daniel Szymczak, wykańczając strzałem z kilku metrów akcję naszej drużyny. W 77. minucie było już 3:0, a na listę strzelców wpisał się Szymon Gołuch, pokonując bramkarza precyzyjnym, płaskim uderzeniem przy słupku. Goście na trzecie trafienie odpowiedzieli bardzo szybko, bo już w minucie 79., kiedy to sytuację sam na sam z Drazikiem wykorzystał Szafranek. Swoją okazję na gola w tym spotkaniu miał jeszcze w końcówce spotkania Stanclik, któremu jednak po indywidualnej akcji w ostatniej fazie odskoczyła piłka, w efekcie czego skutecznie interweniował golkiper gości.

18 września, Jastrzębie-Zdrój, godz. 14:00
GKS Jastrzębie - Zagłębie II Lubin 3:1 (0:0)
1:0 - Dariusz Kamiński 68’
2:0 - Daniel Szymczak 71’
3:0 - Szymon Gołuch 77’
3:1 - Wojciech Szafranek 78’

GKS Jastrzębie: Grzegorz Drazik - Dominik Klimkiewicz, Mateusz Słodowy, Yevgeniy Zakharchenko, Dominik Kulawiak (86. Dawid Szkudlarek), Przemysław Lech, Nataniel Wybraniec, Natan Wysiński (69. Daniel Szymczak), Dariusz Kamiński, Szymon Gołuch (90. Miłosz Misala), Daniel Stanclik.

Zagłębie II Lubin: Michał Matys - Jakub Kolan, Kamil Sochań, Michał Bogacz, Kamil Sobczak, Filip Kocaba (66. Mateusz Kizyma), Kacper Masiak (66. Paweł Kruszelnicki), Dawid Pakulski, Oliwier Sławiński (62. Wojciech Szafranek), Koki Hinokio, Szymon Kobusiński.

Sędzia: Mariusz Myszka
Żółte kartki: Stanclik (GKS) oraz Kocaba, Kolan, Hinokio, Sławiński (Zagłębie II).