Podsumowanie

W meczu 16. kolejki eWinner 2. Ligi przegrywamy przy Harcerskiej z rezerwami Lecha Poznań 0:1.Od początku spotkania to przyjezdni starali się narzucić swój styl gry i mocno atakowali, co zakończyło się golem już w 8. minucie spotkania, kiedy to Drazika pokonał Palacz, wykorzystując dobre dośrodkowanie z prawej strony. W kolejnych minutach nasza drużyna starała się doprowadzić do remisu i stwarzała kolejne niezłe sytuacje. W 14. i 17. minucie próbował Stanclik, a chwilę później po wycofaniu spod linii końcowej Alego z kilkunastu metrów nad poprzeczką uderzał Kamiński. W 28. minucie kolejny raz groźnie było pod naszą bramką, gdy na uderzenie z dystansu zdecydował się jeden z zawodników Lecha, ale piłka po rykoszecie minęła słupek.

W 31. minucie po raz trzeci tego dnia w sytuacji strzeleckiej, tym razem po rzucie rożnym, znalazł się Stanclik, jednak celny strzał naszego napastnika zdołał obronić Bąkowski. W 35. minucie mogło być 2:0 dla gości, lecz po strzale Cywki z ponad dwudziestu metrów uratowała nas poprzeczka. Do końca pierwszej połowy na bramkę Lecha uderzali jeszcze Jadach, Kamiński i Stanclik, jednak wynik pozostał bez zmian.

Druga połowa stała pod znakiem przewagi GKS-u Jastrzębie, ale ataki naszej drużyny niestety przypominały bicie głową w mur. W 56. minucie byliśmy blisko doprowadzenia do wyrównania, gdy po dobrej akcji Szymczaka i podaniu do Stanclika nasz napastnik znalazł się w niezłej pozycji, ale strzał z ostrego kąta naszego napastnika obronił Bąkowski. Kolejne warte odnotowania sytuacje to te z udziałem Borunia, który najpierw uderzył zbyt słabo, by zaskoczyć bramkarza, a następnie jego dośrodkowanie wylądowało na górnej siatce. W 77. minucie poznaniacy stworzyli jedyną w drugiej połowie groźną akcję. Sam na sam z Drazikiem znalazł się wówczas Dziuba, ale górą w tym pojedynku był nasz golkiper. Trzy minuty później Bąkowskiego starał się zaskoczyć Gołuch, jednak również uderzył prosto w bramkarza. Mimo próby zdobycia bramki dającej choćby punkt do ostatniego gwizdka sędziego, wynik nie uległ zmianie i musimy przełknąć drugą w tym sezonie gorycz porażki przy Harcerskiej.

22 października, Jastrzębie-Zdrój, godz. 14:00
GKS Jastrzębie - Lech II Poznań 0:1 (0:1)
0:1 - Krystian Palacz 8’

GKS Jastrzębie: Grzegorz Drazik - Bartosz Boruń, Yevgeniy Zakharchenko, Mateusz Słodowy, Dominik Klimkiewicz (46. Dominik Kulawiak), Nataniel Wybraniec, Kamil Jadach (46. Daniel Szymczak), Farid Ali (65. Krystian Mucha), Dariusz Kamiński, Szymon Gołuch (83. Salvador Pryka), Daniel Stanclik.

Lech II Poznań: Krzysztof Bąkowski - Bartosz Tomaszewski, Patryk Waliś, Tomasz Cywka, Krystian Sanocki (61. Patryk Gogół), Bruno Żołądź, Łukasz Spławski (83. Kacper Sommerfeld), Eryk Kryg, Krystian Palacz, Norbert Pacławski (75. Maksymilian Dziuba), Jakub Zagórski.

Sędzia: Aleksander Kozieł
Żółte kartki: Kamiński (GKS) oraz Palacz, Tomaszewski, Gogół (Lech)
Widzów: 831.

GKS JASTRZĘBIE

GKS JASTRZĘBIE

LECH II POZNAŃ

LECH II POZNAŃ

Image
Adres:  ul. Harcerska 14b, 44-335 Jastrzębie Zdrój
E-mail: biuro@gksjastrzebie.com
Nr telefonu: (32) 732 72 05
Nr faxu: (32) 441 64 66
Santander Consumer Bank 28 1090 2011 0000 0001 2159 1232
KRS: 0000379287   NIP: 633 221 99 67   REGON: 24 18 83 493
Wszelkie prawa zastrzeżone | All rights reserved © 2023 K.S. GKS 1962 Jastrzębie.
Projekt i realizacja Ahoj! Jastrzębie