W meczu 26. kolejki eWinner 2. Ligi pokonujemy przy Harcerskiej wicelidera rozgrywek, Kotwicę Kołobrzeg, 1:0! Złotego gola dla GKS-u zdobył w 81. minucie spotkania Szymon Gołuch.

Od pierwszych minut spotkania większą chęć do gry wykazywał nasz zespół, który szybko starał się zdobyć otwierającą bramkę. Największy napór prowadziliśmy przez pierwszych kilkanaście minut, w trakcie który stworzyliśmy dwie groźne sytuacje – obie po stałych fragmentach gry, ale za każdym razem dobrze interweniował Pogorzelec. Kolejne minuty to solidna gra z obu stron, jednak brakowało konkretów pod obiema bramkami. W końcowych fragmentach pierwszej połowy do głosu zaczęli dochodzić przyjezdni, którzy uzyskali lekką przewagę, lecz na przerwę oba zespoły schodziły przy bezbramkowym remisie.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie, z tą różnicą, że dużo więcej działo się pod obiema bramkami. Najpierw dwoma dobrymi interwencjami popisał się Antkowiak, a w odpowiedzi Kamiński trafił w spojenie, po czym niecelnie dobijał Zych. W 58. minucie o centymetry pomylił się Vaz, który uderzał z rzutu wolnego, z kolei cztery minuty później Pogorzelec poradził sobie ze strzałem z dystansu Stanclika. W 70. minucie dobrą interwencją po strzale z ponad 30 metrów z rzutu wolnego Soljicia popisał się Antkowiak, a sześć minut później kluczową interwencję zaliczył Golak, który wygarnął piłkę szarżującemu na naszą bramkę Frączczakowi.

Najważniejsza sytuacja drugiej połowy i całego meczu miała miejsce w 81. minucie, kiedy to przy linii końcowej faulowany był Kamiński. Z rzutu wolnego idealnie zacentrował Witkowski, a skuteczną główką popisał się rezerwowy Szymon Gołuch, który, jak się później okazało, dał nam tym trafieniem trzy punkty. Zwycięstwo mogło być jeszcze wyższe, ale Kotwicę w 86. minucie przed stratą gola uratował słupek po uderzeniu Lecha. Ostatecznie spotkanie zakończyło się skromnym, ale zasłużonym zwycięstwem GKS-u, które było jednocześnie trzecim zwycięstwem naszej drużyny przy Harcerskiej z rzędu.

6 kwietnia, Jastrzębie-Zdrój, godz. 16:00
GKS Jastrzębie - Kotwica Kołobrzeg 1:0 (0:0)
1:0 - Szymon Gołuch 81’

GKS Jastrzębie: Michał Antkowiak - Dariusz Kamiński, Przemysław Lech, Sebastian Golak, Dawid Witkowski, Krystian Mucha, Joao Guilherme, Ricardo Vaz, Farid Ali, Kacper Zych (73. Szymon Gołuch), Daniel Stanclik.

Kotwica Kołobrzeg: Oskar Pogorzelec - Damian Kostkowski, Adam Frączczak, Paweł Łysiak (62. Michał Cywiński), Jakub Szarpak (73. Łukasz Sierpina), Josip Soljić, Grzegorz Goncerz (73. Jakub Bojas), Sebastian Murawski, Mikołaj Rakowski (62. Kamil Kort), Piotr Witasik, Kamil Bartoś.

Sędzia: Aleksander Kozieł
Żółte kartki: Vaz, Guilherme (GKS) oraz Murawski, Łysiak, Frączczak, Kostkowski (Kotwica)
Czerwona kartka: Kostkowski (Kotwica).