W meczu 30. kolejki eWinner 2. Ligi przegrywamy z liderem, Polonią Warszawa, 1:2. Nam na osłodę pozostaje przepiękny, debiutancki gol Krystiana Muchy z pierwszej połowy spotkania.

W spotkanie lepiej wszedł nasz zespół, który w pierwszym kwadransie trzykrotnie zagroziła gościom. Dwukrotnie jednak dobrze interweniował Lemanowicz po strzałach Kamińskiego i Stanclika, a próba Guilherme, poprzedzona zespołową, ładną akcją, okazała się niecelna. W 22. minucie ataki GKS-u przyniosły skutek, a swoją debiutancką bramkę w naszej drużynie zdobył Krystian Mucha, który popisał się przepięknym uderzeniem z powietrza, a piłka wpadła idealnie pod poprzeczkę. Przez pierwsze pół godziny Polonia nie stworzyła praktycznie żadnej groźnej sytuacji, ale w ostatnim kwadransie coraz częściej zaczęła dochodzić do głosu, co zakończyło się golem w 38. minucie autorstwa Michała Bajdura. Grzegorz Drazik w tej sytuacji miał już piłkę na rękach, jednak przy strzale był zasłonięty i ostatecznie nie był w stanie zapobiec utracie gola. W doliczonym czasie gry pierwszej części goście byli blisko samobójczego gola, jednak ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się remisem.

W drugiej połowie działo się nieco mniej, chociaż walki, determinacji i okazji do zdobycia gola. Niestety, ten jedyny gol, był ponownie autorstwa Bajdura, który w 68. minucie sfinalizował kontrę swojego zespołu. Wcześniej po naszej stronie okazje mieli Stanclik (strzał głową), Boruń (uderzenie w boczną siatkę) i ponownie, tuż przed stratą gola, Stanclik (strzał zablokowany i róg). Nasza drużyna do samego końca próbowała odwrócić losy spotkania, jednak Lemanowicz nie dał się pokonać nawet w ostatniej akcji meczu, kiedy zdołał obronić trudne uderzenie Stanclika i ostatecznie mimo dobrego spotkania, musimy przełknąć gorycz porażki.

6 maja, Jastrzębie-Zdrój, godz. 17:00
GKS Jastrzębie - Polonia Warszawa 1:2 (1:1)
1:0 - Krystian Mucha 22’
1:1 - Michał Bajdur 38’
1:2 - Michał Bajdur 68’

GKS Jastrzębie: Grzegorz Drazik - Bartosz Boruń, Sebastian Golak, Yevgeniy Zakharchenko, Dawid Witkowski, Dariusz Kamiński, Przemysław Lech (75. Ricardo Vaz), Joao Guilherme, Krystian Mucha (73. Daniel Szymczak), Szymon Gołuch, Daniel Stanclik.

Polonia Warszawa: Jakub Lemanowicz - Michał Grudniewski, Marcin Kluska (72. Mateusz Michalski), Krzysztof Koton, Piotr Marciniec, Bartosz Biedrzycki, Tomasz Wełna, Wojciech Fadecki (66. Grzegorz Aftyka), Maciej Kowalski-Haberek, Michał Bajdur (85. Jakub Wawszczyk), Paweł Tomczyk (72. Michał Fidziukiewicz).

Sędzia: Robert Marciniak