Podsumowanie

W meczu 2. kolejki 2. Ligi przegrywamy przy Harcerskiej ze Stomilem Olsztyn 1:2. Jedynego gola dla naszej drużyny zdobył Farid Ali.Początek spotkania należał do naszego zespołu. Kilka minut po rozpoczęciu gry groźny strzał głową oddał Filip Kozłowski, jednak Garstkiewicz nie dał się zaskoczyć. W 11. minucie padł pierwszy w tym sezonie gol dla naszej drużyny, którego autorem był Farid Ali, skutecznie wykańczając zespołową akcję płaskim uderzeniem. Odpowiedź Stomilu przyszła szybko, bo już po ośmiu minutach, a do remisu doprowadził uderzeniem z najbliższej odległości Piotr Kurbiel. Nasza drużyna mogła odpowiedzieć w 24. minucie, kiedy to na prawym skrzydle przedarł się Siga, lecz jego uderzenie obronił golkiper gości, a po kilkudziesięciu sekundach Tymiński uderzył mocno, ale obok bramki. Po upływie dwóch kwadransów bliski szczęścia był Kiebzak, kończąc ładną akcję minimalnie niecelnym strzałem. Kilka minut przed końcem pierwszej połowy mnóstwo szczęścia mieli goście, kiedy po bardzo mocnym uderzeniu zza pola karnego Zycha piłka trafiła w poprzeczkę, następnie odbiła się od linii bramkowej i wyszła w pole. Niestety mimo sporej przewagi na przerwę schodziliśmy tylko z remisem.

Druga połowa wyglądała podobnie do pierwszej. Nasza drużyna częściej była w posiadaniu piłki i częściej gościła na połowie rywala, z tą różnicą, że okazji do zdobycia bramki było mniej. Brakowało nam ostatniego, celnego podania, a momentami gra przeciwko broniącemu się całą jedenastką Stomilowi była „biciem głową w mur”. Goście bardzo rzadko pojawiali się w naszym polu karnym, ale jeden ich wypad zakończył się – na nasze nieszczęście – bramką. W 75. minucie Bartosz Florek uderzył w krótszy róg, jednak bardzo mocno i bardzo precyzyjnie, w efekcie czego Drazik został pokonany. Po tym trafieniu goście jeszcze mocniej zaczęli bronić wyniku, co udało im się aż do ostatniego gwizdka sędziego.

GKS Jastrzębie - Stomil Olsztyn 1:2 (1:1)
1:0 - Farid Ali 11’
1:1 - Piotr Kurbiel 19’
1:2 - Bartosz Florek 75’

GKS Jastrzębie: Grzegorz Drazik - Jakub Siga, Filip Kozłowski, Yevgeniy Zakharchenko, Adrian Tymiński, Kamil Jadach, Wojciech Katus (46. Karol Fietz), Joao Guilherme, Farid Ali (73. Konrad Kargul-Grobla), Szymon Kiebzak, Kacper Zych (73. Szymon Gołuch).

Stomil Olsztyn: Miłosz Garstkiewicz - Lukas Kuban, Hubert Krawczun (71. Bartosz Florek), Marcin Stromecki (46. Igor Kośmicki), Piotr Kurbiel (71. Tomasz Bała), Karol Żwir, Filip Wójcik, Filip Szabaciuk, Michal Bezbalec, Hubert Sadowski, Michał Karlikowski (62. Radosław Tuleja).

Sędzia: Szymon Łężny
Żółte kartki: Krawczun, Sadowski, Bała, Szabaciuk (Stomil)
Widzów: 1156.

GKS JASTRZĘBIE

GKS JASTRZĘBIE

STOMIL OLSZTYN

STOMIL OLSZTYN

Image
Adres:  ul. Harcerska 14b, 44-335 Jastrzębie Zdrój
E-mail: biuro@gksjastrzebie.com
Nr telefonu: (32) 732 72 05
Nr faxu: (32) 441 64 66
Santander Consumer Bank 28 1090 2011 0000 0001 2159 1232
KRS: 0000379287   NIP: 633 221 99 67   REGON: 24 18 83 493
Wszelkie prawa zastrzeżone | All rights reserved © 2023 K.S. GKS 1962 Jastrzębie.
Projekt i realizacja Ahoj! Jastrzębie